25°C
Bolu HAVA DURUMU25°C Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
BİZE ULAŞIN info@dortdivanortakoy.com

Dörtdivan Haberleri

Dörtdivan Ortaköy Köyü

Yeniçağa Doğalgaz’a Kavuştu…

- +
Yeniçağa Doğalgaz’a Kavuştu…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığının “101 İlçeye Doğalgaz Dağıtım Töreni”nde konuştu. Törene Doğalgaz dağıtlan 101 ilçe arasında olan Yeniçağa ilçesi adına, Yeniçağa Belediye Başkanı Recayi Çağlar’da katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan törende yaptığı konuşmasında; Geçtiğimiz yıl 201 yerleşim yeri buralarda yaşayan 2 buçuk milyon vatandaşımıza bu hizmetin hayırlı olmasını dilemiştik. Türkiye genelinde doğalgaz kullanan ilçe ve belde sayısı 400’ün üzerine çıkarmış bulunuyoruz.

Bu yıl doğalgazı olmayan Şırnak, Artvin, Hakkari’ye de doğalgazı götürüyoruz. Böylece 81 vilayetimiz de doğalgaz kullanır hale geliyor. 2018 sonunda doğalgazın ulaşmadığı hiçbir ilimiz kalmayacak.

Doğalgaz arzı sağlanan kişi sayısı 64.5 milyona çıkacak. Şimdiden tüm hizmetlerin ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını temenni ediyorum. Bu başarıların altında imzası olan Enerji Bakanımız ve ekibi başta olmak üzere tüm kurumumuza ve dağıtım şirketlerine ülkem ve milletim adına teşekkür ediyorum.

Doğalgaz kaynakları noktasında toplam yatırım miktarı yaklaşık 172 milyar lirayı buluyor. Bunun 41.3 milyar lirasını bizzat kamu yatırımları oluşturuyor. Doğalgaz sektöründe ise dağıtım şirketlerinin yaptığı yatırım tutarı 11.2 milyar lirayı aşmıştır.

Kaynak: yenisafak.com

Foto: AA

YORUM GÖNDERYorumlarınızı göndermek için alt kısımdaki formu kullanabilirsiniz.

  • Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.