14°C
Bolu HAVA DURUMU14°C Parçalı Bulutlu
BİZE ULAŞIN info@dortdivanortakoy.com

HABERLER

Dörtdivan Ortaköy Köyü

(VİP) Very important person

- +
(VİP) Very important person

Op. Dr. Mustafa Canberk’in Kaleminden… ((VİP) Very important person…) adlı “Alıntı” yazısını keyifle okumanız dileklerimizle… (Site Yönetimi)

VİP
Very important person
Anlamı “çok önemli kişi” demek
Biz aslında önemli kişileri yaptıklarıyla,ahlakı, topluma ve bilime katkılarıyla tanımak isteriz..Önemli bir bürokrat, milletvekili ve Bakan olmuş ve konumu itibariyle VİP olmuş olabilir..Devletin uçaklarında, trenlerinde, deniz taşımacılığında kendilerine ve yakın aile çevresine ayrıcalık tanınıp her türlü konfor sağlanıyor..Yetmedi, tüm sağlık kuruluşlarında ayrıcalık ve 1.Sınıf sağlık hizmeti , torpilli ve cezasız trafikten yararlanabiliyorlar ..Efendim bir de insanlara tepeden bakabiliyor ve aşağılabiliyor…yüz hatlarından,suratından Karadeniz şivesiyle Munzur’larından onu okuyabiliyorsunuz…Küçük dağları o yaratmış gibi ..siz bu ülkede bilime ve bilim adamına değer verildiğini hiç duydunuz mu?

Sakın yanlış anlaşılmasın; ben tehdit altında ve can güvenliği söz konusu olan önemli kişilerin korunmalarına ve ayrıcalık gösterilmelerine karşı değilim..Önemli olan o ortamın oluşmaması daha doğrusu oluşturulmaması..Keşke herkes bir Olof Palme bir İndra Gandi bir Nelson Mandela olabilse..Toplumun içine korumasız çıkabilse…Bisiklete binebilse..Toplumla sohbet edebilse.. ilk meclis 120 milletvekili ile açılmış sonra 390 milletvekili ile göreve devam etmiş, sonra 400,450, 500 ,550 ve son olarak da 600 e çıkarıldı..sanki 300- 400 milletvekili bu ülkeye yetmiyor gibi..gerçek milletvekillerini tenzih ederim ancak o koltukları hak etmeyen sadece parmak kaldırıp biat eden vekillerimize sözüm..

VIP güruhu genel olarak insanları pek önemsemezler ve onlara tepeden bakmayı severler..Bu gurubun çoğunluğunu da milletvekilleri oluşturuyor..Sadece seçim zamanlarında milletin önemli olduğunu hatırlarlar..Doğrusu da budur..”Milletin Aslı dururken vekiline kim bakar” şeklindeki algı sadece seçim zamanlarında olmamalı..Daima olmalı..

Bendeniz VIP denen konumda olsam bu ayrıcalığı asla kullanmam..Bugünkü VIP anlayışı ve uygulanışı benim için çok önemli değildir..O makamı hak edenlere lafım yok..Benim ölçüm bilim ve bilimsel başarılar, teknolojiye yansımalarıdır..Liderler ve toplum tarafından sevilen ,topluma katkı sunan kişiler de VIP dirler..gerisi uydur kaydırdır..Arpalıktan yararlanmaktır..

Yetkili olsam öncelikle bu kepazeliğe bir çekidüzen veririm..Kim olursa olsun kimse milletten büyük olamaz, olmamalı da..
….Alıntıdır…

YORUM GÖNDERYorumlarınızı göndermek için alt kısımdaki formu kullanabilirsiniz.

  • Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.