27°C
Bolu HAVA DURUMU27°C Az Bulutlu
BİZE ULAŞIN info@dortdivanortakoy.com

Dörtdivan Haberleri

Dörtdivan Ortaköy Köyü

Turnuva’da 2.Hafta Maçları Nefes Kesti

- +
Turnuva’da 2.Hafta Maçları Nefes Kesti

2018 Yılı Dörtdivan Belediyesi 3. Futbol Turnuvası’nda 2.hafta maçları oynandı. Cuma günü başlayan heyecan Pazar günü oynanan haftanın son maçıyla son buldu. Bu hafta 3. Futbol Turnuvası’nda 11 maç oynandı.

[adinserter block=”1″]

Heyecanın doruk yaptığı gruptan çıkıp çıkmama hesaplarının yapıldığı haftalara yaklaşırken, turnuvaya katılan takımlar son haftalara iyi bir pozisyonda girmek için mücadele ediyor. Turnuvanın 2. haftasında 11 maç oynanırken vatandaşların ilgisi de artmaya başladı.

ORGANİZASYON EKSİKLİĞİ GÖZLE GÖRÜLÜYOR…

Bu yıl 3. düzenlenen Futbol Turnuvasında vatandaşların ilgisi artmaya devam ederken organizasyondaki eksiklikler gözle görülür derecede artmaya başladı. Dörtdivan Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü Şehit Yaşar Doğançay Spor Kompleksine vatandaşların isteği üzerine seyyar mescid ve wc(tuvalet) koyarken, araç parkı konusunda eksikliğin olması, turnuvaya yoğun ilgide bulunan vatandaşları sıkıntıya sokmuşa benziyor. Araçların park edebileceği bir alanın olmasına rağmen yoğun yağışlarla geçtiğimiz haziran ayı nedeniyle sahanın çevresi çamur halinde bulunmasından dolayı araçlarını park etmeye çalışan vatandaşlar zorluk yaşıyor. Önümüzdeki günlerde malzeme dökülmesi beklenen çamurlu alanların ne zamana kadar böyle kalacağı bilinmiyor.

Takımlarını turnuva boyunca yağmur ve çamurda, rüzgarlı ve güneşli havalarda yalnız bırakmayan taraftarların bir diğer önemli yakındığı mesele ise tribünlerin kapalı olmaması gibi görünüyor. Spor Toto tarafından yapılan spor kompleksinin çatısının kapatılması vatandaşların ilgi ve alakaları açısından önem adlediliyor.

Sahada vatandaşların maç heyecanını kaçırdığı anlarda gözlerinin aradığı bir skorboard(skor tabelesı) bulunmaması da turnuva genel organizasyonu açısından vatandaşlar tarafından eksik olduğu biliniyor.

Bir diğer önemli durum ise turnuvaya katılan takımlardan katılım payı alınmasına rağmen, zaten çoğunluğu il dışından gelen takımların yol ve yemek harcırahı varken ve bu durumları sponsorlarının destekleriyle atlatmaya çalışan takımların, sponsorlarına teşekkür amacıyla hazırlattığı sponsor afişlerini maç esnasında sahaya astırmayan ve buna da vergi koyarak gelir elde etmeye çalışan Dörtdivan Belediyesi’nin bu uygulamaya son verilmesi çağrısı vatandaşlar tarafından sıkça dillendirilmeye başlandı.

HAFTANIN MAÇI DOSTÇA BERABERE BİTTİ…

Geçen senenin en güçlü, bu senenin en iddialı takımlarının karşılaştığı C Grubu takımlarının mücadelesinde ilk haftayı Cemaller’e yenilerek 0 puanda kapatan Aşağıdüğer, ilk haftayı pas geçen Kargıbayramlarla karşılaştı. Seyircilerin tıklım tıklım doldurduğu tribünlerin karşısında karşı karşıya gelen Aşağıdüğer ve Kargıbayramlar çekişmeli geçen müsabaka sonunda 1-1 kalarak haftayı 1’er puanla kapadı.

HAFTANIN EN KAZANANLARI…

A Grubu’nun iddialı ve güçlü ekibi Ömerpaşalar, gruptaki güçlü rakiplerinin kendi aralarındaki maçları fırsat bilerek, Deveciler ile yaptığı müsabakayı kayıpsız atlatmayı bildi ve grup liderliğini sürdürdü. B Grubu’nda ise erken liderlik mücadelesinin yaşandığı maçta kadrosunda çok sayıda profesyoneli barındıran Çavuşlar, ilk maçında Kılıçları yenen Ortaköy karşısında galip gelerek, liderlik yolunda büyük avantaj elde etti. C Grubunda ise Sorkun takımının bay geçtiği haftayı iyi değerlendirmek isteyen Cemaller takımı grubun diğer güçlü takımları Aşağıdüğer ve Kargıbayramlar maçını fırsata çevirerek Yalacık karşısında galip geldi ve üst tur için geride kalan rakiplerine gözdağı verdi. D Grubu’nun maçlarında ise üst tur için favori takımlardan Kadılar haftayı pas geçerken, grup liderliği için rakibi olarak gözüken Çalköy, turnuvanın zayıf takımı Çetikören karşısında farklı kazanarak yerini sağlamlaştırdı. Grubun diğer dikkat çeken ekibi Çitler ise hazırlık maçında Kargıbayramlar takımından yediği 14 golün etkisi halen konuşulurken, kendileri sağlam bir takım görüntüsü verirken, bir üst tur için gruptaki iddialı takım olan Yağbaşlar’ı yenerek bende varım dedi. E Grubunda haftanın en şanslı takımı ise Göbüler oldu. 2 haftada 2 maç kazanarak liderliğini sağlama alan Göbüler güçlü rakibi Kurucaköy’ün beraberlik aldığı haftayı galibiyetle kapatarak önemli bir yol katetmişe benziyor.

HAFTANIN ŞANSSIZLARI…

Moral motivasyon açısında iyi hazırlanan, geçen seneye göre daha iyi bir takım görüntüsü veren ve tecrübeli oyuncuları olan Deveciler A Grubuna düşerek şanssız bir kura çekerken turnuva başladığından beridir iyi bir hava yakalayamadı. Geçen senede ve bu senede taraftar desteği harikulade olan C Grubu’nun temsilcisi Yalacık takımı zor bir kura çekerek turnuvaya şanssız başladı. İlk 2 hafta maçını da kazanamayan Yalacık’ı zor haftalar bekliyor. Önceki turnuvalarda tecrübe kazanan ve iyi mücadelesiyle takdir kazanan Yağbaşlar geçen haftaki son dakika golünün şokunu atlatamamışa benziyor olacak ki 2. maçında galibiyet paralosıyla çıktığı maçta, hazırlık maçlarını iyi geçirmeyen Çitler’e yenilerek grupta sıkıntılı duruma düştü. E Grubu’nda ise turnuvanın genç takımı Seyitaliler ve Doğancılar kötü bir başlangıç yaparak gruplarının en alt sıralarını paylaşa iki takım oldu. Her iki takım için önümüzdeki hafta maçları önem kazanırken, Seyitalileri güçlü rakibi Göbüler takımı bekliyor.

KENDİLERİNİ GÖSTEREMEDİLER…

A Grubu’nda Deveciler, B Grubunda Kılıçlar, C Grubunda Yalacık, D Grubunda Yağbaşlar, E Grubunda ise Doğancılar ve Seyitaliler kendini gösteremeyen takımlar olarak gözükürken, ellerine geçecek fırsatı iyi değerlendirmeleri gruplardaki durumları hakkında önem arzediyor.

[adinserter block=”1″]

DİĞER BAĞLANTILI HABERLER İÇİN;

Turnuva Heyecanı Devam Ediyor…

YORUM GÖNDERYorumlarınızı göndermek için alt kısımdaki formu kullanabilirsiniz.

  • Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.