26°C
Bolu HAVA DURUMU26°C Az Bulutlu
BİZE ULAŞIN info@dortdivanortakoy.com

Dörtdivan Haberleri

Dörtdivan Ortaköy Köyü

“Bu Başarı Dörtdivan’ın”

- +
“Bu Başarı Dörtdivan’ın”

TÜBİTAK Bilim Fuarları çağrı programı, 5 – 12. sınıf öğrencilerinin öğretim programı çerçevesinde Dörtdivan’daki bütün okulların TÜBİTAK’a verdikleri bütün projeler kabul edildi.

Dörtdivan Milli Eğitim Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, TÜBİTAK Bilim Fuarları çağrı programı, 5 – 12. sınıf öğrencilerinin öğretim programı çerçevesinde ve kendi ilgi alanları doğrultusunda belirledikleri konular üzerine araştırma yaparak araştırmalarının sonuçlarını sergileyebilecekleri ve eğlenerek öğrenebilecekleri bir ortam sunan Bilim Fuarlarına destek veren 4006 – TÜBİTAK bilim fuarları ile Öğrencilere işbirliği içerisinde proje yapma konusunda yeni ortam ve olanakların sağlanması, öğrenciler üzerindeki yarışma baskısının ortadan kaldırılarak proje yapmanın eğlenceli taraflarının ön plana çıkarılması, gerçek hayattaki soru ve sorunlara çözüm bulunmasında bilimsel çalışmaların ve bulguların öneminin öğrenciler tarafından uygulanarak geliştirilebilmesi için TÜBİTAK – 4006 kapsamında Dörtdivan’daki tüm okullar proje üreterek başvuruda bulundu. Okulların tüm projeleri TÜBİTAK tarafından onaylandı.

Dörtdivan İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdal Bal, ”Okul Müdürlerimize, proje yürütücü Öğretmenlerimize ve projelerde emeği geçen herkese teşekkür eder, bundan sonraki çalışmalarınızda da başarılar dilerim” dedi.

YORUM GÖNDERYorumlarınızı göndermek için alt kısımdaki formu kullanabilirsiniz.

  • Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.