20°C
Bolu HAVA DURUMU20°C Mevzi Sağanak
BİZE ULAŞIN info@dortdivanortakoy.com

Bizden Haberler

Dörtdivan Ortaköy Köyü

“Tarım Köy” Hacetler Mahallesine Mi Yapılıyor ?

- +
“Tarım Köy” Hacetler Mahallesine Mi Yapılıyor ?

2018 Yılının ilk Muhtarlar günü toplantısının yapıldığı istişare toplantısında konuşan Dörtdivan Belediye Başkanı Hasan Uzunoğlu, geçtiğimiz yıl yapımına başlanması gereken Tarım Köy Projesi ve Orman İşletme Lojmanlarına yapılacak TOKİ projesi hakkında konuştu…

[adinserter block=”1″]

Toki Meselesi Dörtdivan kamuoyunun yakından takip ettiği projelerden biri olduğunu belirten Uzunoğlu; İlçemiz de Toki’nin 2 adet projesi olup 1.si Orman İşletme Lojmanları’nın yerine yapılacak olan 2.si de Hacetler Mahallesine yapılacak olan Tarım köy projesidir.

Orman İşletme Lojmanlarına yapılacak olan Toki ile ilgili olarak, Orman Bakanlığı tarafından lojmanların olduğu Yere 2 milyon 400 bin TL  arsa bedeli belirlendiğini, Toki’nin arsa bedelini yüksek bulduğunu söylemesi üzerine Orman Bakanlığı İle yaptığım temaslar neticesinde arsa bedelini 1 milyon 250 bin TL ye düşürdüğünü, bunun üzerine bir iki hafta içinde Toki ile Orman Bakanlığı arasında protokolün imzalanacağını ve bu yıl içersinde Toki inşaatlarına başlanacağını söyledi.

Tarm Köy projesi hakkında da konuşan Uzunoğlu, Tarım Köy Projesi Hacetler Mahallesine yapılacak. Bu konuda herhangi bir sorunun olmadığını kanuni sürecin halen devam ettiğini, burada da bu yıl içerisinde inşaatına başlanacağını belirtti.

Yapılacak olan projede Hacetler Mahallesi halkının konu hakkında ne söyleyeceği, diğer köylerin Tarım Köy Projesi hakkında isteklerinin olup olmadığı önümüzdeki günlerin gündemini belirleyeceğe benziyor…

Tarım Köy Projesi Nedir ? YAZIYA TIKLAYINIZ.!!!

[adinserter block=”1″]

YORUM GÖNDERYorumlarınızı göndermek için alt kısımdaki formu kullanabilirsiniz.

  • Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.