9°C
Bolu HAVA DURUMU9°C Sisli
BİZE ULAŞIN info@dortdivanortakoy.com

Dörtdivan Haberleri

Dörtdivan Ortaköy Köyü

Ramazan Ayı Öncesinde İmamlarla Buluştu…

- +
Ramazan Ayı Öncesinde İmamlarla Buluştu…

Dörtdivan Kaymakamı Uğur Tutkan Çavuşlar Merkez Camii’nde, Ramazan ayı öncesi Dörtdivan ilçe merkezinde ve köylerinde görevli imamlarla buluştu. Kaymakam Tutkan’a, İlçe Yazı İşleri Müdürü Recep Bıyık’ın yanı sıra İlçe Vaizi Abdurrahman Tutuş da eşlik etti.

Ramazan ayı imamlarımız için büyük bir fırsattır. Bu ayda toplumun tüm kesimleri arasında birlik ve beraberliği sağlamak, kapı kapı dolaşıp ihtiyaç sahibi kimselere ulaşmak, eksiği olan aşı ve işi olmayan herkesi tespit etmek için daha fazla çaba sarf etmeliyiz. Bu yıl Kaymakamlık olarak tüm kurumlarımızla koordine halde her köy ve mahallede gerek toplu gerek özel hanelerde iftar programları düzenleyeceğiz. Muhtar ve imamların geniş katılımı sağlayıp destek vermeleri bizler için ayrıca önemli.’’Toplantıda gündemdeki konuları değerlendirip konuşma yapan Kaymakam Tutkan ‘’Devleti en uç noktada din görevlilerinin temsil ettiğini, muhtarlarımızla beraber devletimizin köydeki eli ayağı olan, toplumu din konusunda aydınlatmakla görevli olmalarındaki gayretlerinden dolayı kendilerine teşekkür etti. Köylerimizde toplumun kanaat önderi olan imamlarımızın topluma örnek olacak davranışlar sergilemeleri, toplumu ahlaken yüceltecek görevler ifa etmeleri, birleştirici ve bütünleştirici rol üstlenmesi ve özellikle işinin bilincinde olması gerekmektedir.’’

Toplantıda Kaymakamız camii görevlilerimizin, imamlarımızın ve diğer din görevlilerimizin sabır ve teenni ile hareket edip toplumu ilmek ilmek işleyip birleştirici, kuşatıcı, ailesi ve çevresiyle makul ve makbul kriterlerde hareket edip mahalle ve köylerde huzuru tesis eden kişi olmalarını belirtti.

Toplantıda tüm imamlar söz alıp geçmişte yapılanları ve bu yıl yapılacaklar hakkında görüş ve dileklerini dile getirdi.

DİĞER HABERLER İÇİN;

Dörtdivan Kaymakamı Başarıyı Ödüllendirdi…

YORUM GÖNDERYorumlarınızı göndermek için alt kısımdaki formu kullanabilirsiniz.

  • Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.