9°C
Bolu HAVA DURUMU9°C Parçalı Bulutlu
BİZE ULAŞIN info@dortdivanortakoy.com

Bizden Haberler

Dörtdivan Ortaköy Köyü

Ortaköy’de Köy Yerleşim Alanı Çalışmaları Başladı…

- +
Ortaköy’de Köy Yerleşim Alanı Çalışmaları Başladı…

Ortaköy Köyü’nde daralan köy yerleşim alanlarının genişletilmesi hakkında çalışma başlatan, Ortaköy Köy Muhtarı Mevlüt Gücükoğlu ve Dernek Başkanı Mevlüt Çimen, İl Genel Meclis Üyesi Dursun Fidan ile birlikte, Bolu İl Özel İdaresine giderek Köy yerleşim alanının genişletilmesi hakkında İmar ve Kentsel İyileştirme Müdürü Yusuf Cemil KOPARAN ve İl Özel İdare Genel Sekreter Yrd. Bünyamin Bal ile görüştüler.

[adinserter block=”1″]

Köy yerleşim alanlarının daralması ve vatandaşların ev yerleri için yer bulamaması sorunuyla İl Özel İdaresine başvuran Ortaköy Köy Muhtarı Mevlüt Gücükoğlu ve Dernek Başkanı Mevlüt Çimen, İmar ve Kentsel İyileştirme Müdürü Yusuf Cemil KOPARAN ile görüşerek, konu hakkında çalışma başlatılması için İl Özel İdaresine dilekçe verdi.

Konunun Bolu İl Özel İdaresi tarafından araştırılıp gerekli kamu kurumlarıyla istişarelerden sonra, köy yerleşim alanlarının genişletilmesi ile ilgili kararını ve görüşünü belirtmesi bekleniyor.

Görüşme sonrasında alınacak olumlu karar sonrası verilecek alanın mera veya hazine arazisi olacağı bilinmemekle birlikte, köy yerleşimine eklenecek olan alanın Köy Tüzel Kişiliği tarafından vatandaşlara belirli bir miktar karşılığında verileceği tahmin ediliyor.

[adinserter block=”1″]

YORUM GÖNDERYorumlarınızı göndermek için alt kısımdaki formu kullanabilirsiniz.

  • Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.