9°C
Bolu HAVA DURUMU9°C Çok Bulutlu
BİZE ULAŞIN info@dortdivanortakoy.com

Bizden Haberler

Dörtdivan Ortaköy Köyü

Köy Konağında Çalışmalar Devam Ediyor

- +
Köy Konağında Çalışmalar Devam Ediyor

Dörtdivan ilçemizde seçici gözlerle farkını ortaya koyan, Selçuklu mimarisi göz önünde bulundurularak, tasarlanan Ortaköy Köy Konağının çevre düzenlemesi ve son rütüşları yapılıyor.

[adinserter block=”1″]

Köy Derneğimizin ve Köy Muhtarlığımızın önderliğinde köy halkının destekleriyle yapımına başlanan Köy Konağı aynı anda 500 kişinin ağırlanacağı seçici bir Sosyal Tesis olacak. 2013 yılında başlanan Ortaköy Köy Konağının yapımı hakkında konuşan Köy Derneğimizin Başkanı Mevlüt Çimen;”%95’e yakını bitmiş durumda olan Köy Konağımızın eksikliklerini maddi durumumuz çerçevesinde her geçen gün tamamlamaya çalışıyoruz. Şu an için Köy Konağımızın içinde demirbaş eksiğimiz bulunmakta, ayrıca Konağımızın çevre düzenlemesi de bitirilmek üzeredir. Binamızın çevresini Yeşil Çit teli ile germek suretiyle çevresini tutmuştuk. Şimdi Konağımızın yanında eskiden okul bahçesi olarak bilinen alanında çevre düzenlemesi yapıldı. Köylümüzün emeği ile bir araya gelerek çevresini tutduğumuz bahçemizi hem büyük bir köy meydanı hem de bahçe ve eğlenti alanı olarak kullanılmasını amaçlıyoruz. Tabii içinde daha düzenleme yapılacak alanlar var, malum kış aylarının gelmesi, buranın düzenlenmesi işlemini önümüzdeki aylara itti.”

Okul Bahçesinin düzenlendikten sonra köyümüzün merkezinde önemli bir alan olacağını ifade eden Çimen;” Bu alanın düzenlenmesi ve Köy Konağımızın yapımında emeği ve fikrinde katkısı bulunan tüm köylümüze teşekkür ediyorum. Yapımına başladığımız dönemde başarılı ve özverili çalışmalarda bulunmuş olan Eski Muhtarlarımızdan Yusuf Doğan ve Fazlı Sarp’a ayrıca teşekkür ederken Köy Muhtarımız ve aynı zamanda Kooperatif Başkanımız Mevlüt Gücükoğlu’nun da yapmış olduğu özverili çalışmalardan dolayı kendisine teşekkür ediyorum.”dedi.

[adinserter block=”1″]

DİĞER BAĞLANTILI HABERLER İÇİN TIKLAYINIZ…

Hastaneye Giderseniz Sizi Zorla Hasta Ederler !!!

YORUM GÖNDERYorumlarınızı göndermek için alt kısımdaki formu kullanabilirsiniz.

  • Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.