32°C
Bolu HAVA DURUMU32°C Mevzi Sağanak
BİZE ULAŞIN info@dortdivanortakoy.com

Dörtdivan Haberleri

Dörtdivan Ortaköy Köyü

Doğanay Tavuk Kümesleriyle İlgili Talepte Bulundu.

- +
Doğanay Tavuk Kümesleriyle İlgili Talepte Bulundu.

Dörtdivan ilçemizde de bir çok sıkıntılara maruz kalınan tavuk kümesi çiftliklerinde yaşanılan sorunlara yönelik AK Parti Bolu İl Başkanı Nurettin Doğanay,  Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba’yı bilgilendirdi.

Konuyu, geçtiğimiz günlerde Bolu’ya gelen Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba’ya paylaştığını ifade eden Doğanay, “Sayın bakanımızdan müsteşara talimat vererek önümüzdeki süreçte bir torba yasa da o torba yasanın içerisinde o kümeslerimizi ilgilendiren sorunların çözüleceği noktasında talepte bulunduk.” dedi.

Kümeslerde yaşanan ruhsat sorunları dile getiren AK Parti İl Başkanı Nurettin Doğanay; “Bu konuyla alakalı sayın bakanımızdan gerek özelde birebir yaptığımız görüşmelerde gerekse burada basın huzurunda da bu konuya değinmiştim. Bolu’nun malum kanatlı sektöründe 2 binin üzerinde kümesi var. Bunların bir ruhsatlı olan kısmı var bir de ruhsatsız olan kısımları var ama bu kümseler fiilen çalışıyorlar. Benim bildiğim kadarıyla 462 ve ya 467 tane ruhsatsız kümes var Bolu’yu ilgilendiren. Vatandaşımız burada mağdur, bu kümes sahipleri mağdur. Bende bunu sayın bakanımıza bizatihi ileterekten bu konunun çözümü noktasında kendisinden talepte bulunduk. İnşallah sayın bakanımız da müsteşara talimat vererek önümüzdeki süreçte bir torba yasa da o torba yasanın içerisinde o kümeslerimizi ilgilendiren sorunların çözüleceği noktasında sayın bakanımızdan talepte bulunduk. O da bu konuya kendisi sıcak baktı ve bu konunun çözüleceği noktasında bize ön müjde bilgi vermiş oldu. İnşallah bu sorun çözüldükten sonra o 467 tane kümesin sorunu da çözülmüş olur. Bolulu hemşerilerimize süreç inşallah faydalı bir şekilde ilerler ve devam eder diyorum.” şeklinde konuştu.

Haber: Burhan Yeşiltaş

Kaynak: www.koroglugazetesi.com

YORUM GÖNDERYorumlarınızı göndermek için alt kısımdaki formu kullanabilirsiniz.

  • Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.