15°C
Bolu HAVA DURUMU15°C Sisli
BİZE ULAŞIN info@dortdivanortakoy.com

Dörtdivan Haberleri

Dörtdivan Ortaköy Köyü

İl Başkan Vekili İstifa Etti…

- +
İl Başkan Vekili İstifa Etti…

AK Parti İl Başkanlığı’ndan istifa eden Nurettin Doğanay’ın koltuğuna vekaleten oturan Melih Demirci’nin, 17-25 Aralık sürecinde hükümet aleyhine yaptığı sosyal paylaşımlar gün yüzüne çıktı.

Geçen yıl Aralık ayında yapılması planlanan ancak mevcut AK Parti İl Başkanı Nurettin Doğanay’ın dışında Mehmet Emin Güz’ün il başkanlığına aday olarak çıkması, 6. Ak Parti Olağan Kongresi’nin iptal edilmesine ve Nurettin Doğanay’ın istifasına neden olmuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da gelmesi beklenen iptal edilen kongre sonrasında parti içinde meydana gelen karışıklık hala çözülebilmiş değil.

Doğanay’ın istifasının ardından İl Başkan Vekili olarak koltuğa oturan Melih Demir’ci, parti içerisinde başlayacak yeni bir kargaşanın mimarı oldu. Fetullahçı Terör Örgütü’nün 17-25 Aralık sürecinde başlattığı operasyona destek veren ve hükümet aleyhine sosyal medya hesabından “Hükümetin yolsuzlukları”, “Hükümetin yediği naneler gün yüzüne çıkmaya başladı” gibi ifadeler paylaşan Melih Demirci’nin paylaşımları tekrar hatırlandı.

DAHA ÖNCE DE TEPKİ GÖSTERİLMİŞTİ

Daha önce parti içi kulislerde hem üyelerin hem de dışarıdan partiye gönül veren vatandaşların defalarca tepki göstermesine rağmen, Melih Demirci’nin 17-25 Aralık sürecindeki sosyal paylaşımlarına rağmen partide görev almasına anlam verilememişti. Başkanlık koltuğuna oturmasıyla o paylaşımları tekrar gün yüzüne çıkan Demirci’nin önümüzdeki günlerde akıbetinin ne olacağı merak ediliyor.

MELİH DEMİRCİ AÇIKLAMADA BULUNDU

Sosyal medya paylaşımları nedeniyle hedef haline gelen AK Parti İl Başkan Vekili Melih Demirci, “İl Başkanımız Nurettin Doğanay ile başlayan ve şahsımla devam eden bir çirkin süreçle karşı karşıya bulunduğumuzu esefle görüyorum. Senelerdir partimize ve ülkemize hizmet eden bir nefer olarak çalıştığım teşkilatlarım ve genel merkez yöneticilerim beni bilir. Parti içi eleştiriyi her zaman edep, hakkaniyet, nezaket ve adalet sınırları içinde yapmayı başarmış biri olarak her zaman kendim dahil her konuda yapıcı eleştirilerime devam edeceğim. Kendimizi eleştirmezsek doğruyu bulmamızın mümkün olmayacağı bilinciyle parti disiplini içerisinde üstlendiğim her görevi layığı ile yerine getirmek için gayret içerisindeyim. Dün geceden bu yana hakkımda yürütülen karalama kampanyası ile ilgili olarak bugün Genel Merkezimize bilgi ve belgeleri sunarak tarafımıza bir yol haritası çizilmesi için arzda bulunacağım. Bu noktada AK Parti Genel Merkezinin ne diyeceği bizim için belirleyeceği olacağından konuya ilişkin daha fazla bir şey söylemek yersiz olacaktır. Sadece Nurettin Doğanay ile başlayan ve şahsımla devam eden bu onursuz saldırıları yapanlara hakkımı helal etmediğimin bilinmesini istiyorum” şeklinde konuştu.

YORUM GÖNDERYorumlarınızı göndermek için alt kısımdaki formu kullanabilirsiniz.

  • Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.