8°C
Bolu HAVA DURUMU8°C Parçalı Bulutlu
BİZE ULAŞIN info@dortdivanortakoy.com

Dörtdivan Haberleri

Dörtdivan Ortaköy Köyü

Kurucaköy’ün Toprak Direnişi

- +
Kurucaköy’ün Toprak Direnişi

Dörtdivan’da bir kısmı Kurucaköy’e diğer kısmı da Çardak Köyü’ne ait olan ve mera vasfındaki Dikmen Bayırı’nın Kurucaköy tarafında kalan kısmından arazi toplulaştırma ihalesini alan firmanın yol yapımı için toprak almak istemesi Kurucaköy sakinleri tarafından tepkiyle karşılandı.

Tarım Arazilerinin Toplulaştırma Projesinin Uygulama İhalesini alan firmanın yol yapımı için gerekli malzemeyi Kurucaköy sakinlerinin hayvancılık yapabilmeleri için büyük önem taşıyan mera vasfındaki Dikmen Bayırı’ndan toprak almak istemesi ve yetkililerin de bu konuya sıcak bakmaları Kurucaköy sakinleri tarafından tepkiyle karşılandı. Arazi toplulaştırma ihalesini alan firmanın Dikmen Bayırını mera vasfından çıkartmak için Bolu İl Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü nezdinde girişimlerde bulunduğu bilgisine ulaşıldı.

Buna karşılık Dikmen Bayırı’ndan toprak alınmasına karşı çıkan Kurucaköy sakinlerinin imza toplayarak valiliğe ulaştırdıkları iddia edildi. Devletin bir taraftan hayvancılılığı teşvik etmeye çalışırken diğer yandan Kurucaköy’ün mera vasfındaki Dikmen Bayırı’ndan toprak alınması konusuna ne cevap vereceği merak konusu oldu. Bu arada konunun Ak Parti Bolu Milletvekilleri Fehmi Küpçü ve Ali Ercoşkun’a da iletildiği toprak alınmasına izin vermemelerinin istendiği iddia edildi.

Kaynak: dörtdivandailynews

YORUM GÖNDERYorumlarınızı göndermek için alt kısımdaki formu kullanabilirsiniz.

  • Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.