11°C
Bolu HAVA DURUMU11°C Hafif Sağanak Yağışlı
BİZE ULAŞIN info@dortdivanortakoy.com

Dörtdivan Haberleri

Dörtdivan Ortaköy Köyü

Kuralar Çekildi, Gruplar Belli Oldu…

- +
Kuralar Çekildi, Gruplar Belli Oldu…

Dörtdivan Belediyesi’nin düzenleyip tertiplemiş olduğu 3. Futbol Turnuvasının grup kuraları ve eleme fikstürü belli oldu. 11 Haziran Pazartesi gününe kadar başvurlarını yapan 26 takım Ramazan Bayramı’nın ardından başlayıp Kurban Bayramı’nın son gününde final maçıyla birlikte bitecek olan turnuvada birbirleriyle yarışacak.

Ramazan Bayramı’ndan sonra başlayacak olan Futbol Turnuvasının, Kurban Bayramı’nın 4. günü Final maçıyla sona erecek. Başvuruların bitimiyle birlikte 26 takım arasında çekilen kura sonucuyla gruplar belli oldu. 5 grubun yer alacağı açıklanan turnuvada ilk 4 grupta beş’er takım yer alacak. Son grup olan 5. grupta ise altı(6) takımın yer alacağı açıklandı. Gruplardan ilk 4 grubun ilk üç’ü(3)bir üst tura çıkmaya hak kazanacağı turnuvada son grup olan altıncı(6) gruptan 4 takım çıkacağı belirtildi. Turnuva da üst tura çıkan takımlar belirlenen fikstürle  şampiyonluk yoluna doğru gidecek.

Turnuva grup kura çekimini yapan Dörtdivan Belediye Başkanı Hasan Uzunoğlu takımların temsilcilerine ve takımlara başarılar dilerken centilmence bir mücadele olmasını temenni ettiğini belirtti. Başkan Uzunoğlu’nun konuşmasının ardından geçilen kura çekiminde oluşan gruplar şu şekilde oluştu.

Çekilen kura sonucu göze görünür en zor grup olarak A ve C grupları ön plana çıktı. A grubunda geçtiğimiz senenin finalistleri ve 3. takımı aynı gruba düşerek ölüm grubunu oluşturdu. C grubunda da takımların dişe diş bir mücadele vermesi bekleniyor. Diğer gruplarda da turnuvanın seyir zevkine katkı sunacağı bekleniyor.

TURNUVAYA KATILAN TAKIMLARDAN AÇIKLAMALAR…

ORTAKÖY KÖYÜ

Ortaköy Köyü Takım Sorumlusu ve aynı zamanda Ortaköy Gençlik ve Yardımlaşma Derneği’nin Başkanı Mevlüt Çimen turnuva hakkında yaptığı açıklamada; “Tüm takımlarımıza başarılar diliyorum, bizler aynı toprakların insanlarıyız buna göre hareket ederek centilmenliğin ön planda olduğu birlik ve beraberliğin pekiştiği bir turnuva olsun ve hakeden kazansın.”dedi.

Ortaköy’e çıkan kura hakkında da konuşan Çimen; “İyi bir kura çektiğimizi düşünüyorum, Çavuşlar ve Kılıçlar bir önceki turnuvada da kendi grubumuzdalardı ve iyi bir mücadele ettiklerini biliyoruz. Yine Yukarısayık ve Yayalar’da bizim gibi şanssız bir turnuva geçirse de turnuvada iddialı bir şekilde rekabet yapacaklarını düşünüyorum. Bizim hedefimiz her zaman daha iyisini yapmaktır. Başaracağımızdan ve köy olarak bu turnuva’nın da üstesinden geleceğimizden eminim. Şansımızı yüksek görüyorum, Ortaköy Köyü ve onu temsilen takımı turnuvada centilmence örnek köy olma yolunda emin adımlarla ilerleyecektir.”

DOĞANCILAR KÖYÜ

Doğancılar Köyü Takım Sorumlusunun yaptığı açıklamada; “Yeni bir takım olmamıza rağmen turnuvada iddialı olduğumuzu belirtmek isterim. Her takımın olduğu gibi bizim hedefimizde şampiyonluk. Grup olarakta iyi bir grup çektiğimizi düşünüyoruz. Biz her zaman %51 olarak bakıyoruz. Buna göre Doğancılar Köyü’nün hakettiği şampiyonluğu hep birlikte arkadaşlarımızla birlikte getireceğimizden şüphemiz yok.”

ÖMERPAŞALAR KÖYÜ

Ömerpaşalar Köyü Takım Sorumlusu M.Ali Ayer’in yaptığı açıklamada; “Turnuvada geçen senenin ilk 3 takımı aynı gruba düştü. Bunlardan biriside biziz. Ben ölüm grubu diye nitelendirdim. Zorlu bir o kadar da zevkli maçların geçeceğini düşünüyorum. Geçtiğimiz sene yapmış olduğumuz hatalarımızdan dolayı yarı finalde Hacetler’e elenmiştik, Hacetler’i galibiyetlerinden ötürü tebrik etmiştik. İnşallah bu sene geçen senenin hatalarını yapmayarak, gruptaki rakiplerimizi eleyerek, şampiyonluk yolunda yine iddialı olduğumuzu bildirmek isterim. Turnuvaya katılan takımlarımızın centilmence, kavgaya ve tartışmaya müsamaha vermeyerek hareket etmesini temenni ediyorum. Ben Ömerpaşalar Takım Sorumlusu olarak takımıma sahip çıkacağımı bildiriyorum. Tüm takım sorumlularından ve takım kaptanlarından aynı sorumluluğu bekliyorum.”

BÜNÜŞ KÖYÜ

Bünüş Köyü Takım Sorumlusu ve Bünüş Gençlik Derneği’nin Başkanı Tuncay Demirtaş turnuva hakkında yaptığı açıklamada; “Bizim kolay bir grup olduğunu söyleyemeyiz aksine tam bir ölüm grubu oldu. Ama futbol bu her şey sahada belli olacak. Futbolda şans faktörü diye bir şey var, bunu da unutmamamız gerekiyor.”

Kadrolarını da geçen seneye oranla güçlendirdiklerini belirten Demirtaş; “Her takım gibi bizde geçen senenin finalisti olarak kadromuzu yeniledik. Geçen sene biraz kadromuz aceleye gelmişti. Bu sene daha iddialı bir kadro yaptığımızı düşünüyorum. Turnuvada her takımın centilmence hareket etmesini temenni ediyorum. Geçtiğimiz sene bizde istemeden olumsuz durumlara dahil olmuştuk. İnşallah bu turnuvada böyle olayların bir daha yaşanmamasını temenni ediyorum. Turnuvaya katılan takımlarımıza başarılar diliyorum.”

DİĞER BAĞLANTILI HABERLER İÇİN TIKLAYINIZ;

Futbol Turnuvasının Kuralları Belli Oldu

YORUM GÖNDERYorumlarınızı göndermek için alt kısımdaki formu kullanabilirsiniz.

  • Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.