21°C
Bolu HAVA DURUMU21°C Parçalı Bulutlu
BİZE ULAŞIN info@dortdivanortakoy.com

HABERLER

Dörtdivan Ortaköy Köyü

Köyümüz Yerel Basında !!!

- +
Köyümüz Yerel Basında !!!

Doğal güzellikleriyle ve Anadolu coğrafyasında ki eskimeyen yüzüyle uzak yakın herkesin ilgisini çeken köyümüz kendi adından söz ettirmeye devam ediyor.

Yerel Basının önemli gazetecilerinden Bolu Havadis Gazetesi Sahibi Mehmet Demirci köyümüzün haberini yaptı.Geçen hafta Trt ekibiyle birlikte köyümüze gelen usta gazeteci yaptığı haberde köyümüze hayran kaldığını ve doğal güzelliğiyle tam bir Anadolu köyünü andırdığını belirtti.

Bolu Havadis gazetesinin bugün ki sayısında çıkan haberin bir kısmı da Bolu Havadis gazetesinin web adresinde de yer buldu.

İşte Bolu Havadis gazetesinde yer alan Usta Gazeteci Mehmet Demirci’nin yaptığı haberin bir kısmı;

Köyden şehre göçün hızlı bir şekilde yaşandığı illerden olan Bolu’da özellikle ilçelerimize bağlı köylerin terk edilmiş sessiz halleri göze çarpıyor.

Tarım Bakanlığının teşviklerine rağmen ilimizde yerel anlamda düzgün bir çalışma yapılmadığından köyler terk edilmiş hayalet şehirleri andırmaya devam ediyor.

Terk edip gitmek zorundalar

Özellikle kışların yoğun geçtiği köylerimizde, ulaşım ve diğer bir çok sorunla baş başa kalan vatandaşlar çareyi ilçelere veya şehre taşınmakta buluyor. İlimizin Dörtdivan İlçesi Ortaköy’de bu kaderi yaşayan köylerimizden birisi olarak göze çarpıyor. Doğal güzelliğiyle tam bir Anadolu köyünü andıran Ortaköy’de, özellikle kış mevsiminde sadece birkaç aile kalıyor. Geçim ve daha kaliteli yaşam peşinde şehre gelen köy sakinleri, tüm anılarını bu güzel köyde bırakarak yaşam mücadelesinin peşinde hayata tutunmaya çalışıyorlar. İlimizde sadece Ortaköy değil bir çok köy ve köyde yaşayan vatandaşlar aynı kaderi paylaşıyor. Vatandaşların köyde hayatlarını devam ettirebilmeleri için gerekli alt yapının sağlanamaması…

Bizde www.dortdivanortakoy.com sitesi olarak Köyümüzün haberini yapan Bolu Havadis gazetesine ve gazetenin İmtiyaz Sahibi Gazeteci Mehmet Demirci Bey’e teşekkürlerimizi sunuyoruz.Yayın hayatlarında başarılar diliyoruz.

 

YORUM GÖNDERYorumlarınızı göndermek için alt kısımdaki formu kullanabilirsiniz.

  • Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.