25°C
Bolu HAVA DURUMU25°C Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
BİZE ULAŞIN info@dortdivanortakoy.com

Dörtdivan Haberleri

Dörtdivan Ortaköy Köyü

Muhtarların Sorunları Dinlendi…

- +
Muhtarların Sorunları Dinlendi…

Dörtdivan Belediyesi toplantı salonunda 2018 Yılının ilk ‘Muhtarlar Toplantısı’ 20.03.2018 tarihinde Dörtdivan ilçemizin mahalle ve köy muhtarlarının katılımıyla gerçekleştirildi. Başkan Uzunoğlu, Dörtdivan’da ki yatırımlar ve hizmetler hakkında muhtarları bilgilendirdi.

Toplantıya Dörtdivan Belediye Başkanı Hasan Uzunoğlu, İl Genel Meclis Üyesi Dursun Fidan, Muhtarlar Derneği Başkanı Selvet Doğangün‘ün yanı sıra 8 Mahallenin ve 24 Köyün Muhtarları katıldı.

Yapılan toplantıda her mahalle ve köy muhtarlarının dile getirdikleri sorunlar dinlendi. Sorunlara özenle ve titizlikle çözüm üretilmeye çalışacağına dair kara kılındı. Görüş ve önerilerinin dinlendiği istişare toplantısında Başkan Uzunoğlu,  Dörtdivan Belediyesinin 2017 yılında yapmış olduğu hizmetler ve 2018 yılında yapılacak olan hizmetlere dair çalışmalar hakkında muhtarları bilgilendirdi.

Başkan Uzunoğlu Bolu’da ki Komando Tugayı‘nın taşınması hakkında; Milli Savunma Bakanlığı ve Genel Kurmay ile görüşmelerin yapıldığını, 360 Hektar alanın süresiz olarak Komando Tugayının tahsisinde olduğunu, Komando Tugayının Bolu’dan çıkarılması ve Dörtdivan’a  gelmesi hususunda Bolu Belediyesinin de çalışmaları olduğunu, Komando Tugayının kesinlikle Dörtdivan’a geleceğini söyledi.

Yüksek Okul, Toki ve Doğalgaz hakkında konuşan Uzunoğlu, Yüksek Okul konusunda Üniversite Rektörünü bilgilendirdiklerini, Üniversitenin bu konu hakkında çalışma yapmaya başladığını bildirdi.

Toki’nin 2 adet projesi olup 1. si Orman İşletme Lojmanlarının yerine yapılacak olan 2 ncisi de Hacetler Mahallesine yapılacak olan Tarım köy projesi olduğunu belirten Uzunoğlu Orman İşletme Lojmanlarına yapılacak olan Toki ile ilgili olarak, Orman Bakanlığı tarafından lojmanların olduğu Yere 2 milyon 400 bin TL  arsa bedeli belirlendiğini, Toki’nin arsa bedelini yüksek bulduğunu söylemesi üzerine Orman Bakanlığı İle yaptığım temaslar neticesinde arsa bedelini 1 milyon 250 bin TL ye düşürdüğünü, bunun üzerine bir iki hafta içinde Toki ile Orman Bakanlığı arasında protokolün imzalanacağını ve bu yıl içersinde Toki inşaatlarına başlanacağını söyledi.

Yeniçağa ilçesine Doğalgaz’ın gelmesiyle birlikte Dörtdivanlı vatandaşların İlçeye Doğalgaz gelme beklentisine değinen Uzunoğlu, Mayıs veya Haziran ayı içerisinde başlayacağını ve çalışmaların bu yıl içerisinde bitirilip yıl sonuna kadar Doğalgaz’ın verileceğini ifade etti.

 

YORUM GÖNDERYorumlarınızı göndermek için alt kısımdaki formu kullanabilirsiniz.

  • Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.