20°C
Bolu HAVA DURUMU20°C Mevzi Sağanak
BİZE ULAŞIN info@dortdivanortakoy.com

Dörtdivan Haberleri

Dörtdivan Ortaköy Köyü

Kaymakam Yunus Emre İHO’da Konuştu…

- +
Kaymakam Yunus Emre İHO’da Konuştu…

Dörtdivan Kaymakamı Uğur Tutkan, Yunus Emre İmam Hatip Ortaokulu 8’inci sınıf öğrencileriyle buluştu. Kaymakam Tutkan’a ziyaretinde İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdal Bal ve Okul Müdürü Tuncay Demirtaş eşlik etti.

[adinserter block=”1″]

Değerlerin hayatı şekillendirmede, geleceği planlamada önemi üzerinde duruldu. Kaymakam Tutkan burada yaptığı konuşmasında; “Her insan, yaratılışı gereği muayyen gayeler doğrultusunda kendisini, ailesini ve çevresini belirler ve etkiler. Bu süreçte aktif rol oynayan etmenlerin başında değerler gelmektedir. Değerlerimiz gelecekteki varlığımızı, statümüzü ve hayatımızı şekillendirmede başta rol oynar. Dolayısıyla gelecek planlamasında doğru değerler eğitimi başaranın, ilerlemenin ve gelişmenin anahtarı.” dedi.

İlim ve irfanın artırılmasında inancımızı, Türk İslam adet ve geleneklerimizi, vatan ve millet aşkını, saygıyı, çalışkanlığı, dürüstlüğü, ahlakı, adaleti, bilimi, bilgiyi ve sair değerleri unsurları şiar edinmeliyiz. Bu bilinç ve şuurda toplumda ve gelecekte statünüz ve mevkiiniz ne olursa olsun hangi mesleği, sanatı icra ederseniz edin başarı, huzur ve mutluluk daima olacaktır’’ dedi.

Aynı zamanda gençlerimizin hayata hazırlanırken dikkat etmeleri gereken hususlara da değinen Kaymakam Tutkan; “İleride karşınıza bir hayli imkan çıkacak. Önemli olan da açılacak olan bu kapılara hazır olmaktır. Bunun için de çok çalışmalıyız, her alanda bilgi sahibi olmalıyız, her daim ilerlemeye, gelişmeye müsait olmalıyız. En önemlisi günü birlik uğraşlardan ve faydasız işlerden uzak durup sanatla, bilimle, bilişimle uğraşmalıyız. Cahillerden olmayıp çok dilli, çok boyutlu, aklı ve vicdanı hür birey olmaya çalışmalıyız’’ dedi.

Gençlerle sohbetin ardından Kaymakamımız, Milli Eğitim Müdürü Erdal Bal, Okul Müdürü Tuncay Demirtaş, öğretmen ve öğrencilerimizle hatıra fotoğrafı çekildi.

[adinserter block=”1″]

DİĞER HABERLER İÇİN;

Yukarı Düğer Köyü’nde Vatandaş Buluşması

YORUM GÖNDERYorumlarınızı göndermek için alt kısımdaki formu kullanabilirsiniz.

  • Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.