34°C
Bolu HAVA DURUMU34°C Az Bulutlu
BİZE ULAŞIN info@dortdivanortakoy.com

Dörtdivan Haberleri

Dörtdivan Ortaköy Köyü

Projesi Olan Gençlere Müjde !!!

- +
Projesi Olan Gençlere Müjde !!!

Hükümet üreten gençlerin desteklenmesi ve yeni projeler ortaya çıkarması için destek paketleri açıklamaya devam ediyor. Bu kapsamda Gençlik ve Spor Bakanlığı ‘Sağlıklı Yaşam ve Spor’, ‘Kültür ve Sanat’ ve ‘Yenilikçi Fikirler’ başlığı altındaki projelere 5 bin ile 20 bin TL arasında maddi destek verecek.

[adinserter block=”1″]

Hükümet, üreten gençlere kişisel ve sosyal gelişimlerini desteklemek ve potansiyellerini açığa çıkarmak amacıyla destek vermeye devam ediyor. Takvim’in haberine göre, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın lise ve üniversitede okuyan gençlere yönelik olarak ‘Genç Fikirler, Genç Projeler’ sloganıyla yürüttüğü çalışma ile ‘Sağlıklı Yaşam ve Spor’, ‘Kültür ve Sanat’ ve ‘Yenilikçi Fikirler’ başlığı altındaki projelere 5 bin ile 20 bin TL arasında maddi destek verilecek.

EN AZ 5 EN FAZLA 10 KİŞİLİK GENÇLİK TOPLULUKLARI DESTEKTEN FAYDALANABİLECEK

Proje hakkında konuşan AK Parti Bolu İl Başkanı Nurettin Doğanay; ” Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın açıkladığı kriterlere göre; programa üniversitelerdeki en az 5, en fazla 10 kişiden oluşan gençlik toplulukları ve resmi ortaöğretim kurumlarındaki en az 5, en fazla 10 kişiden oluşan gençlik grupları proje teklifinde bulunabiliyor. Her bir gençlik grubu ya da gençlik topluluğu programa en fazla 2 proje teklifi sunabilecek. Program kapsamında desteklenecek projelerin azami uygulama süresi 3 ay olacak. Proje başvuruları 9 Nisan’da başlayacak, 23 Nisan saat 24.00’e Bolu Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüze yapılacak” dedi.

[adinserter block=”1″]

Kaynak : Sabah

YORUM GÖNDERYorumlarınızı göndermek için alt kısımdaki formu kullanabilirsiniz.

  • Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.