14°C
Bolu HAVA DURUMU14°C Parçalı Bulutlu
BİZE ULAŞIN info@dortdivanortakoy.com

Bizden Haberler

Dörtdivan Ortaköy Köyü

HUDER Bolu Şubesi Kuruldu…

- +
HUDER Bolu Şubesi Kuruldu…

Hemşehrimiz Av. Yüksel Gültekin’in de aralarında bulunduğu bir grup avukat kısa adı HUDER olan Hukuki Araştırmalar Derneği Bolu Şubesini, düzenlenen basın toplantısıyla tanıttılar. 1988 yılında kurulan HUDER’in Türkiye’de 24 şubesi, 51 Temsilciliği; dünyada ise 8 ülkede gönüllüleri var.

Derneğin Bolu Şube Temsilciliğinde yönetim ise Başkan Av. Mehmet Emin Güz, Başkan Yardımcısı Av. Durmuş Tunç, Genel Sekreter Av. Celal Eşref, Sayman Av. Ramazan Mercan ve Av. Uğur Kaya’dan oluşuyor.

Derneğinin basın toplantısında ulusal ve yerel çok sayıda konuya değinen Başkan Av. Mehmet Emin Güz, “Hukuki Araştırmalar Derneği’nin amacı; milletimizin milli değerlerinden hasıl olmuş ilke ve değerleri savunmak, üyelerinin sosyal ve mesleki sahada yardımlaşma ve dayanışmalarını sağlamak, mesleki bilgi, gelenek ve kültürlerini arttırmak ve genel anlamda sağlıklı ve istikrarlı bir hukuk düzenini temin etmektir. Milletimizin ilke ve değerleri ana çizgimiz olup, bütün kesimlere eşit mesafede bulunmaktayız. ‘Mazlumun inancı sorgulanmaz’ ilkesi bir Anadolu değeri olara yol haritamızı belirleyecektir. Yerelde derneğimizin tanıtımını yapmak ve gerekli istişarelerde bulunmak için ziyaretler gerçekleştirmeyi, Baromuz ile işbirliği içinde seminer ve konferanslar düzenlemeyi, üniversitemizde hukuk fakültesi kurulmasının hızlandırılması için katkıda bulunmayı, yerelde toplumumuzun genelini ilgilendiren mağduriyetler söz konusu olduğunda girişimlerde bulunmayı öncelikli faaliyetlerimiz olarak görmekteyiz. Ulusalda gerçekleşen önemli konularda derneğimizin görüşlerini Bolu halkıyla paylaşmayı düşünmekteyiz. Bunun yanında ulusalda hukuki nitelik arz eden konular hakkındaki önerilerimizi iktidara sunmayı da hedefliyoruz” dedi.

Kaynak: yenisesimiz.com

YORUM GÖNDERYorumlarınızı göndermek için alt kısımdaki formu kullanabilirsiniz.

  • Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.