26°C
Bolu HAVA DURUMU26°C Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
BİZE ULAŞIN info@dortdivanortakoy.com

Dörtdivan Haberleri

Dörtdivan Ortaköy Köyü

O Bakanlık Dörtdivan’a Ofis Açtı…

- +
O Bakanlık Dörtdivan’a Ofis Açtı…

İlçemizde devam etmekte olan Toplulaştırma çalışmaları kapsamında Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca, Dörtdivan merkezinde A-101 market üzerinde Bakanlığın Toplulaştırma çalışmaları hakkında vatandaşla daha yakın ilişki kurabilmek adına ve Toplulaştırma hakkında bilgi ve şikayetlerini dinleyebilmek adına ofis açıldı.

Açılan şubede Toplulaştırma ilgili problemi olan vatandaşlarımızın problemleri dinlenecek ve çözüme kavuşturulacak. İlçemiz için büyük bir öneme sahip olan ofise Toplulaştırma ile ilgili problemleri olan vatandaşların buraya müracaat etmeleri halinde doğru bilgiyi alacaklar.

Vatandaşın Arazi Toplulaştırması hakkında akıllarında kalan soruların çözüme kavuşması adına, önemli bir yer tutacağa benzeyen Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının açmış olduğu ofiste vatandaşlarımız her türlü şikayet ve bilgiyi ilk elden çözüme kavuşturabilecek.

[adinserter block=”1″]

İlçemizde, Tarım Reformu Genel müdürlüğü tarafından yapılan Arazi Toplulaştırma (AT) ve Tarla içi Genişletme Hizmetleri (TİGH) tüm hızıyla devam ederken Yüklenici Firma tarafından Dörtdivan’a irtibat ofisi açıldı. Vatandaşlarımız bundan sonra dilekçelerini ve itirazlarını bizzat bu ofiste gelerek başvuruda bulunabilir veya irtibat telefonuyla bilgi alabilir.

Vatandaşlarımız bu irtibat ofisinde Kadastro sayısallaştırmaları, Toprak etütleri, Sosyal etütler, Sabit tesis askıları ilanı, Fiziki blok planları, Dörtdivan ve Gerede ilçelerindeki köylerin tamamında yapılan derecelendirme çalışmaları, Dörtdivan ilçesindeki 29 köyün mülakat çalışmaları hakkında dilekçelerini ve itirazlarını bu ofise gelerek yapabilirler. Gurbetteki vatandaşlarımız ise 05312809378 nolu telefonla irtibat sağlayabilirler.

ARAZİ TOPLULAŞTIRMASI NEDİR ?

Arazi toplulaştırması; Çeşitli nedenlerle ekonomik olarak tarımsal faaliyetleri yapmaya imkan vermeyecek biçimde veya toprak muhafaza ve zirai sulama tedbirlerinin alınmasını güçleştirecek derecede parçalanmış, dağılmış, bozuk şekilli parsellerin bir araya getirilerek daha düzenli parseller halinde tarla içi geliştirme hizmetleri ile birlikte modern tarım işletmeciliği esaslarına ve sulama hizmetlerinin geliştirilmesi için en uygun biçimde birleştirilmesi, şekillendirilmesi ve yeniden düzenlenmesi işlemine “ARAZİ TOPLULAŞTIRMASI” denmektedir.

YORUM GÖNDERYorumlarınızı göndermek için alt kısımdaki formu kullanabilirsiniz.

  • Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.