14°C
Bolu HAVA DURUMU14°C Parçalı Bulutlu
BİZE ULAŞIN info@dortdivanortakoy.com

Dörtdivan Haberleri

Dörtdivan Ortaköy Köyü

Genel Kurul Öncesinde Mahmut Koçak’tan Açıklama

- +
Genel Kurul Öncesinde Mahmut Koçak’tan Açıklama

Dörtdivan İlçemizin tanınan simalarından Çetikören Köyü Muhtarı Mahmut Koçak halihazırda görev yaptığı Dörtdivan Tarım Kredi Kooperatifi Başkanlığına yeniden aday oldu. Yarın gerçekleşecek olan Genel Kurul öncesinde açıklama yapan Mahmut Koçak, Dörtdivanlı hemşehrilerine seslendi.

Tarım Kredi Kooperatifi Başkanlığını sürdüren ve halihazırda başkanı olan Mahmut Koçak açıklamasında: “Sayın Dörtdivan halkı ve ortaklarımız Bundan 4 yıl önce değerli ortaklarımızın tarafımıza verdiği destek ve teveccühle Yönetim kurulumuzla beraber göreve başladık. Göreve geldiğimiz günden bu güne kadar siz değerli ortaklarımızın istek ve ihtiyaçları doğrultusunda Dörtdivan Tarım kredi kooperatifini yönetmeye çalıştık. 2017 Yılında Sakarya bölgesinde bulunan 81 Kooperatif içersinde performans birincisi olarak Dörtdivanımızı ve Dörtdivan Tarım Kredi Kooperatifi Ortaklarımızı gururlandırdık.”

Yönetim Kurulumuzun 15.01.2018 Tarih ve 2 Sayılı kararı ile Genel Kurul Kararı aldık ve Tüm Köy ve Mahalle Muhtarlarımıza Genel Kurul İlanını iadeli taahhütlü göndererek köylerinde ve mahallelerinde bulunan üyelere ilan yapılmasını sağladık.4 yıllık zaman içerisinde siz değerli Dörtdivanlılara makine, ekipman, mazot, gübre, yem, buğday tohumu ve ismini sayamadığım bir çok konuda yardımcı olduk 2017 yılında bir ilki gerçekleştirerek çiftçimizden hasat etmiş olduğu buğday ve arpayı piyasa fiyatlarının üzerinde alarak çiftçimizin zarar etmemesini ve mahsulünü değerinde satmasını sağladık.

 

Değerli Dörtdivalılar tarım kredi kooperatifimiz meseleye sadece daha fazla kar elde etme arzusunda ticari bir kuruluş değil çiftçiye destek olan çiftçinin problemi olduğunda yarasını saran sarmaya çalışan bir kuruluş olarak değerlendiriyoruz.
Sayın Dörtdivalılar  bu hizmetleri yaparken bir çok zorlukla karşılaştığımız durumlarda olmuyor değil . Dörtdivan da çiftçimize vermiş olduğumuz desteklerden rahatsız olan çiftçilikle hiçbir alakası olmayan sadece ticari kaygısı bulunan bazı şahıslar sistematik olarak Kooperatifimize saldırmaktadırlar. Sürekli bir yerlere şikayet etmektedirler ve Kooperatifimizi siz değerli ortaklara hizmet edememe noktasına getirmek istemektedirler. Biz şundan eminiz ki Dörtdivan tarım kredi kooperatifi ortakları olarak biz bir aile olduğumuzda kooperatifimize saldıran bu şahıslar hiçbir zaman amaçlarına ulaşamayacaklardır.

İki adaylı seçimlerin bir demokrasi gereği olduğunu biliyor diğer arkadaşımız Halil ODACI’yada başarılar dileriz.  Ancak Kooperatif ortağı olmayan, çiftçi olmayan bazı şahıslar seçim sürecinde hiçbir alakası olmamasına rağmen Tarım Kredi Kooperatifi Personelimize hesap sormaya yönlendirmeye çalışmışlardır. Tarım Kredi Kooperatifi Personeli de kooperatifin personeli olduğunu kooperatif ortağı harici kimseye bilgi verilemeyeceğini söylemeleri üzerine Tarım Kredi Kooperatifine düşmanca tavırlarda bulunan ve Kooepratifimiz hakkında devamlı yalan haberler yapan Sosyal medya araçlarına haber yaptırmaya başlamışlardır.

Ancak Tarım Kredi Kooperatifi Ortaklarının , Tarım Kredi Kooperatifi üzerinde oynanan oyunları görüp bu şahıslara itibar etmediklerini gördüklerinden , Yapılan her şey yasal çerçevede devam ettiği halde seçime şaibe karıştığını ve seçimin iptal edilmesi gerektiği gibi dedikodular üretmektedirler.Değerli Dörtdivanlılar  ben ve yönetim kuruluma bir dönem daha destek verdiğiniz takdirde biz yolumuza devam ederek yeni dönemde yer sıkıntımızdan dolayı bir çok hizmeti istediğimiz şekilde yapamadığımızdan uygun bir yer alarak kooperatif binamızı taşımayı düşünüyoruz. Ve bununla ilgili olarak ta birkaç kişiyle görüşmelerimiz devam etmektedir ve yakın zamanda sonuçlanacaktır. Yeri aldığımız takdirde siz Dörtdivan tarım kredi kooperatifi ortaklarına yakışır daha rahat hizmet alacağınız bir tesis yapacağız. Bu dönemde köylümüzün buğday arpa mahsülünü almaya devam edeceğiz ve çalışmalarımız olumlu sonuç verirse ortaklarımızın patetesini de almaya çalışacağız. Hayvancılık la uğraşan ortaklarımıza gebe düve ve yem desteği vererek ilçemizi hayvancılıkta da ileri taşıyacağız.

Değerli Dörtdivalılar bu vesile ile kooperatifimizin olağan genel kurul toplantısının hayırlara vesile olmasını diler saygılar sunarım.

Kaynak:köroğluhaber.com

YORUM GÖNDERYorumlarınızı göndermek için alt kısımdaki formu kullanabilirsiniz.

  • Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.