24°C
Bolu HAVA DURUMU24°C Parçalı Bulutlu
BİZE ULAŞIN info@dortdivanortakoy.com

Dörtdivan Haberleri

Dörtdivan Ortaköy Köyü

Genç Çiftçiye 30 Bin Lira Hibe Veriliyor…

- +
Genç Çiftçiye 30 Bin Lira Hibe Veriliyor…

Kırsal alanda yaşayanların desteklenmesi amacıyla başlatılan “genç çiftçilere 30 bin liralık hibe desteği sağlanması” uygulamasına bu yıl da devam edilecek. Resmi Gazete’de Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından yayımlanan “Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Genç Çiftçi Projelerinin Desteklenmesi Hakkında Tebliği” ile genç çiftçi kapsamında verilecek 30 bin TL hibe desteğinin ayrıntıları belli oldu.

Tebliğe göre, genç çiftçilerin hazırlayacağı proje başlıkları şöyle olacak:
Büyükbaş ve küçükbaş hayvan yetiştiriciliği, arı yetiştiriciliği ve bal üretimi, arı sütü, ana arı, polen ve benzeri arı ürünleri üretimi, ipek böceği yetiştiriciliği ve tesis yapımı, serbest sistem yumurta tavuğu yetiştiriciliği ve tesis yapımı, kapama meyve bahçesi tesisi, fide, fidan, iç ve dış mekan süs bitkisi yetiştiriciliği, kontrollü örtü altı yetiştiriciliği, çok yıllık yem bitkisi yetiştiriciliği, kültür mantarı üretimi ve tesis yapımı, çok yıllık yem bitkisi yetiştiriciliği, kültür mantarı üretimi ve tesis yapımı, çok yıllık tıbbi ve aromatik bitki üretimi, işlenmesi, depolanması ve paketlenmesi, coğrafi işaretli, organik veya iyi tarım uygulamalı bitkisel ve hayvansal üretim.

Genç çiftçilerin, destekten yararlanması için bugün itibarıyla 18 yaşını doldurmuş, 41 yaşından gün almamış olması gerekiyor. Daha önce Bakanlığın diğer hibe programından faydalanmamış olma şartı da aranıyor.

30 bin liralık hibe desteği için ön başvurular, “https://gencciftci.tarim.gov.tr” adresinden yapılacak. Kesin başvurular, genç çiftçilerin proje uygulayacağı kırsal alanda ikamet ettiği veya ikamet etmeyi taahhüt ettiği yerleşim biriminin bağlı olduğu il/ilçe müdürlüklerine şahsen gerçekleştirilecek.

Başvuru Tarihleri 02- 30 Nisan 2018 tarihlerinde…

ÖN BAŞVURUDA BULUNMAK İÇİN YAZIYA TIKLAYINIZ…

 

 

YORUM GÖNDERYorumlarınızı göndermek için alt kısımdaki formu kullanabilirsiniz.

  • Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.