26°C
Bolu HAVA DURUMU26°C Az Bulutlu
BİZE ULAŞIN info@dortdivanortakoy.com

Dörtdivan Haberleri

Dörtdivan Ortaköy Köyü

Elektrik Kabloları Yeraltına Mı Alınıyor?

- +
Elektrik Kabloları Yeraltına Mı Alınıyor?

TEDAŞ Sakarya Bölge Müdürü Tuncer Yeşilyurt, Dörtdivan Belediye Başkanı Hasan Uzunoğlu‘nu ziyaret etti. Samimi bir ortamda geçen ziyaretin sonunda, Dörtdivan Belediye Başkanı Hasan Uzunoğlu ziyaretlerinden dolayı TEDAŞ Sakarya Bölge Müdürü Tuncer Yeşilyurt’a teşekkür etti.

Ziyarette; Dörtdivan’da bulunan havai enerji nakil hatlarının estetik açıdan kötü görünmesi sebebiyle yer altına alınması konusu görüşüldü. Günümüz koşullarında yer altında alınması gereken havai hatların birçok yerde hala yer üstünde olması sağlığı etkilemesinin yanında modernlikten uzak bir görüntü de veriyordu.

Elektriğin Dörtdivan şehir içinde dağıtımı havai hatlar aracılığıyla yapılıyor. Daha önceleri caddelerde ve sokaklarda sıklıkla gördüğümüz elektrik direkleri ve caddeyi bir uçtan bir uca kaplayan elektrik kabloları günümüz koşullarının bir gereği olarak birçok yerde yer altına alınıyor. Dağıtımda kullanılan elektrik direkleri özellikle kaldırımlarda bulunuyor. Bu da bir nevi kaldırım işgaline sebep oluyordu.

Yağmurlu ve rüzgârlı havalarda kabloların kopması nedeniyle vatandaşlar da her an tehlike altındayken, elektrik direkleri ve kablolar estetik olarak da kötü bir görüntü sergiliyor.

YORUM GÖNDERYorumlarınızı göndermek için alt kısımdaki formu kullanabilirsiniz.

  • Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.