26°C
Bolu HAVA DURUMU26°C Az Bulutlu
BİZE ULAŞIN info@dortdivanortakoy.com

Bizden Haberler

Dörtdivan Ortaköy Köyü

“Yeni Bir Yılın Dönümünde”

- +
“Yeni Bir Yılın Dönümünde”

Editörün Kaleminden… (Yeni Bir Yılın Dönümünde…) adlı yazıyı keyifle okumanız dileklerimizle… (Site Yönetimi)

 

Cümleten Merhaba;

Hayırlı günleriniz, hayırlı geceleriniz olsun…

Yeni bir yıl, yeni bir umut, yeni bir heyecan yeni bir hedef, yeni…. yeni…. yeni….

Sıralamakla, saymakla bitmez yeni… Bize herşeyden önce sağlık ve mutluluk getirsin diyorum.

İnşaallah önümüzdeki bu sene de devletimize ve milletimize hayırlar getirir. İnşallah tüm mazlum coğrafyalarda zulümler biter, mazlumların mutluluğu ve sevinci sonsuza dek payidar kalır.

***

Havalar soğudu, fakat o eski karlardan eser yok şimdi… Artık şartlar mı daha iyi, yoksa dünya gitgide bir küresel ısınmanın etkisiyle kötüye doğru mu gidiyor. Anlamak zor…

Eski karlardan eser yok deyince, şimdi aklıma köyümüzün benim gözümde kıymetlisi, hizmetkarı, küçük ama dağ gibi adamı rahmetli Seyfettin Amca’nın(Yıldırım’ın) cenaze günü kıldığımız, vakit namazı aklıma geldi.

Bir kış ayıydı. Yollar kapalı, ulaşım kısıtlı köye ulaşmaya çalışıyorduk. Bir geldik ki camii önüne, benim o zamana kadar ki köyümüzde gördüğüm, en kalabalık vatandaş grubu toplanmış, vakit namazını eda etmeye hazırlanıyorlar. Baktık ki camii tıklım tıklım dolmuş, aynı şekilde restore edilen köy evi’de cemaatle dolmuş, tabi o zaman Köy Konağı’nın yapımına başlanmamıştı daha.

Ne yapalım, ne yapalım dedik. Oradaki cemaatteki abilerimizle, kardeşlerimizle aklımıza gelen fikirle, Allah(c.c.) yağdırdığı rahmetiyle, gelin gibi bembeyaz olan, kağıt gibi tertemiz kar’ın üstünde, kar’ı bir nevi seccade yaparak vakit namazımızı eda ettik.

Orada bu şekilde zuhur eden mesele her Allah kuluna nasip olacak bir mesele değil. Zorluğun içinde rahmeti bulursunuz yaa işte bizimkisi de o misal… (Ahçı)Seyfettin Yıldırım amcamıza ve tüm geçmişlerimize Allah’tan rahmet dilerim, birer fatiha gönderelim inşaallah.

***

Yeni dönemde dedik, yeni şeyler yapacağız…

En yakın zamanda İnşaallah yazılarıyla bizimle birlikte olacak olan köyümüzün evladı ve başarılı bir cerrah olan Dr. Mustafa Canberk ve yine köyümüzün evladı olan İstanbul’da başarılı görevlerde bulunmuş, doğru yol ve doğru kelam düsturuyla görev yapmış olan Emekli İmam-Hatip Ahmet Gücükoğlu yazılarıyla faydalı ve yol gösterici noktalara değinerek sizlerle buluşacaklar. Hayırlı olması temenni ediyorum.

***

Burada son olarak kapanışı;

“Kim demiş her şeyin bitişi ölüm

Destanlar yayılır mezarımızdan…”

Diyerek kalbinde sarsılmaz bir iman taşıyan ve umudunu inancında saklayan dava ve inanç adamı Mehmet Akif İnan’ı rahmetle anarak yapıyorum. Bu topraklara inancıyla umudu eken nice şairlerimizin, mütefekkirlerimizin ruhları şad olsun.

Selam ve Muhabbetle…

YORUM GÖNDERYorumlarınızı göndermek için alt kısımdaki formu kullanabilirsiniz.

  • Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.