26°C
Bolu HAVA DURUMU26°C Az Bulutlu
BİZE ULAŞIN info@dortdivanortakoy.com

Güncel

Dörtdivan Ortaköy Köyü

Benden Öte Biz Olmak…

- +
Benden Öte Biz Olmak…

Editörün Kaleminden… (Benden Öte Biz Olmayı…) adlı yazıyı keyifle okumanız dileklerimizle… (Site Yönetimi)

 

Kıymetli Ziyaretçiler;

Editörün Kalemi köşesinde sizlerle buluşmamıza vesile olan Alemlerin Rabbine hamd ve selam olsun.

“DİRİLMENİN, İRKİLMENİN, MÜCADELENİN VAKTİDİR.”

Kudüs Kalbimizdir. Kalp durursa vücut fonksiyonunu yitirir, ölür ve yok oluruz.

İşte bu yüzden biz Müslümanlar ayrıma düşmeden BİR ve DİRİ durmamızın gerekliliğini idrak etmeliyiz. Aklımızı Kiraya Vermeyelim…!

Ne demiştik; “Benden öte biz olmayı, akrabacılık veya komşuculuk yapmamayı birbirimizi Allah için sevebilmeyi (gerçekten) başarabilelim.”

Biz kendi evimizde, kendi ocağımızda, kendi mahallemizde, kendi köyümüzde muallak’a düşersek, bu BİRLİK VE DİRLİK nereden gelecek.

Herkesin, tüm kardeşlerimizin elini kafasına şöyle bir koyup düşünmesini, bir özeleştiri yapmasını ve ona göre karar vermesini istiyorum.

***

Rabbim mekanını cennet eylesin.

Köyümüzün Neslihan (Teyzesi, Annesi, Nenesi,) rahmet-i rahmana kavuştu.

Şöyle hatırlıyorum da, o köğçüde(avluda) dağ gibi heybetli, cesur mu cesur bir Osmanlı kadını edasıyla, tam bir anadolu kadını olan Neslihan Teyzeyi görmeden geçmek imkansızdı.

Şimdi ben tahmin ediyorum, her yukarı mahalleye geçen köylümüz, kafasını çevirip anlıkta olsa o Dedegil’in köğçüsüne bakmadan geçmez. Şimdi ise yine kafalarımız oraya dönse dahi içimiz buruk ve bu yalan dünyanın gelip geçici olduğunu idrak ettiğimizi umuyorum.

İşte hayat böyle kıymetli dostlar, hayat kısa ve öz…

***

Köy İmam Hatibimiz Yılmaz Coşkun hocanın tayini çıktı. Elbet bu makamlar geçicidir, fanidir… Fakat biz şu 4 yıllık süre zarfında Yılmaz Hocadan memnun kaldık. Hem komşularımızla ilişkisi, hem de köylümüze olan katkılarından dolayı kendisinin bizlere Hakkını Helal Etmesini rica ediyorum. Bizden tarafa “Helaldir”. Rabbim kalan ömründe de onu ailesiyle birlikte mutlu ve huzurlu eder, İnşAllah…

 

Editörün Kalemi(12.Yazısı)

13/12/2017

YORUM GÖNDERYorumlarınızı göndermek için alt kısımdaki formu kullanabilirsiniz.

  • Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.