12°C
Bolu HAVA DURUMU12°C Yağışlı
BİZE ULAŞIN info@dortdivanortakoy.com

Güncel

Dörtdivan Ortaköy Köyü

Editörün Kaleminden… (Kardaki Hatıra)

- +
Editörün Kaleminden… (Kardaki Hatıra)

Editörün Kaleminden… (Kardaki Hatıra) adlı yazıyı keyifle okumanız dileklerimizle… (Site Yönetimi)

Kıymetli Ziyaretçiler;

Şu an bu yazıyı nerede ve ne zaman okuyor olursanız olun, hepinize hayırlı günler, bol bereketli kazançlar, sağlıklı, mutlu ve huzurlu günlerinizin devamını rabbimden dilerim.

Bildiğiniz üzere yeni yepyeni bir ekran yüzüyle karşınızdayız. Teknolojiyi daha elverişli kullanabilme adına sürekli kendimizi yenilemeye çalışıyoruz. Doğru veya yanlış sürekli iyiyi düşünüp memleketimiz ve köyümüz adına iyi şeyler yapmayı planlıyoruz.

Bu uğurda herkesin elini taşın altına koyması gerektiğinin, özellikle genç arkadaşlarımızın bu köye olan sadakatlerini ve bağlılıklarını yenilemeleri adına destek olmalarının önemli olduğu kanaatindeyim.

Herşeyden öte bizim geleceğimiz olan köyümüzü büyüklerimizden aldığımızda, daha ileri götürmenin yollarını aramalı ve bunu amaç edinmeliyiz.

***

Gülelim, eğlenelim, gerekirse ağlayalım… Ama dünya menfaati için n’olur birbirimizi kırmayalım. Benden öte biz olmayı, akrabacılık veya komşuculuk yapmamayı birbirimizi Allah için sevebilmeyi (gerçekten) başarabilelim.

Bu topraklardan niceleri geldi ve geçti…  Sorarım size hangi zengin veya hangi ağa  bu dünyadan istediği nefsaniyeti alıp ahirete götürebildi ?

Bunu düşünmeli, bunu hatırlamalı, bunu kavrayabilmeliyiz…

***

Kar memleketimize, Ortaköyümüze geldi. Herkesin köyü güzel olur da, bizim köyümüz kışın daha mı güzel ne !!!

Nedense kar bana eskileri, çocukluk anılarını, hatıralarını hatırlattı birden…

Sizlerinde köyde geçen birçok güzel anınızın olduğu tahmin ediyorum…

Çocukken o soğuk havaya, yüzümüze vuran o kara ayaza rağmen yinede vazgeçmezdik karda kaymaktan, eğlenmekten…

Eliosmangilin(Aliosmangilin) rahmetli “Tavşan Mehmet” lakaplı Mehmet amcamızın yaptığı tahtadan, alt kızaklarına tavşan kanı sürülmüş kayıklarla geceleri gündüz ettiğimiz çok olmuştur. O günleri özlememek mümkün mü ?

Tavşan Mehmet demişken, benim öğrendiğim kadarıyla yine bizim köyden olan rahmetli Adil amcayla(Adil Yıldırım), Mehmet amca çok (tavşan vs.) ava gittiklerinden kendisine böyle bir lakap takılmış köylü tarafından…

Her neyse daha çok ama çok anı ve hatıra var… Zaman ve mekan uygun olduğu takdirde sizlerle yazılarımda bunlardan ufak ufak paylaşmayı düşünüyorum.

Ben son olarak yenilenen web sitemizin sık sık ziyaret etmenizi, şikayet ve önerilerinizi beklediğimi ve burada bende görev almak istiyorum demenizi, özellikle genç arkadaşlarım olmak üzere tüm komşularımızdan bekliyorum. Katkınız A veya B kişisine değil bizatihi kendinize ve köyünüze olsun. Selam ve Muhabbetle…

27/11/2017

Editörün Kalemi

27/11/2017

Editörün Kalemi

YORUM GÖNDERYorumlarınızı göndermek için alt kısımdaki formu kullanabilirsiniz.

  • Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.