25°C
Bolu HAVA DURUMU25°C Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
BİZE ULAŞIN info@dortdivanortakoy.com

Dörtdivan Haberleri

Dörtdivan Ortaköy Köyü

Dörtdivan’da Anma Programı Düzenlendi…

- +
Dörtdivan’da Anma Programı Düzenlendi…

Dörtdivan’da İstiklal Marşımızın kabulünün 97.Yılı münasebetiyle, Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u ve aziz şehitlerimizi anma programı düzenlendi. Dörtdivan Şehit Orhan Yalçın Ortaokulu’nda gerçekleşen anma programına İlçe protokolü ve vatandaşlar katıldı.

12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü için Dörtdivan Şehit Orhan Yalçın Ortaokulu’nda program düzenlendi. Programa İlçe Kaymakamı Uğur TUTKAN, Belediye Başkanı Hasan Uzunoğlu‘nun yanı sıra İlçe protokolü, okul müdürleri, ögrenciler ve vatandaşlar katıldı. Törende Milli Eğitim Müdürlüğünün organizesinde okul müdürlüğü ve öğrencilerimizce çeşitli etkinlikler büyük bir başarıyla sergilendi.

97 yıldır büyük bir heyecanla kutlanan milletimizin dahili ve harici İstiklal uğruna girişmiş olduğu mücadeleyi ifade ve terennüm için yazılan İstiklal Marşımızın yol göstericiliği bugün bir kez daha idrak edildi.

İlçe Kaymakamı TUTKAN’ın 12 Mart Anma Gününe ilişkin yaptığı açıklamada; ‘’İstiklal Marşımızın kabulünün 97. yıl dönümünde, başta Mehmet Akif Ersoy olmak üzere, İstiklalimiz uğruna mücadele etmiş tüm kahramanlarımızı rahmet, şükran ve minnetle anıyorum. Allah Türk milletine bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın ‘’ ifadelerine yer verdi.

YORUM GÖNDERYorumlarınızı göndermek için alt kısımdaki formu kullanabilirsiniz.

  • Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.