20°C
Bolu HAVA DURUMU20°C Mevzi Sağanak
BİZE ULAŞIN info@dortdivanortakoy.com

Dörtdivan Haberleri

Dörtdivan Ortaköy Köyü

Doğalgaz Çalışmalarına Başlandı…

- +
Doğalgaz Çalışmalarına Başlandı…

Dörtdivan halkının merakla beklediği doğalgaz çalışmaları için ilk kazma vuruldu. Dörtdivan Belediyesi ve AKSA Doğalgaz Şirketi tarafından Dörtdivan’da yürütülecek doğalgaz çalışmalarının ilk adımı olan , doğalgaz hattı için ilk kazma Kadılar Mahallesinde vuruldu.

[adinserter block=”1″]

İlçemizin doğalgaza kavuşması için çaba gösteren Dörtdivan Kaymakamı Uğur Tutkan ve Belediye Başkanı Hasan Uzunoğlu boruların döşeneceği hatların kazı çalışmalarını inceleyerek, yüklenici firmaya yetkililerine ve işçilerine başarı diledi. Dörtdivan’ın doğalgazla kavuşması için uzun bir süredir uğraştıklarına belirten Uzunoğlu, “Halkımıza bu konuda verdiğimiz bir söz vardı. Bugün ‘Bismillah’ denilerek, doğal gaz için ilk kazma vuruldu. Bir vaadimizi daha gerçekleştirmiş olmanın huzurunu ve mutluluğunu yaşıyoruz. Dörtdivan halkına verdiğimiz hiçbir söz havada kalmıyor. Projelerimizi hayata geçirene kadar takipçisi oluyoruz. Yüklenici firmanın bizlere verdiği bilgilere göre bu yılın 11. ayında Dörtdivan doğal gazla buluşmuş olacaktır” dedi.

Yapılan kazı çalışmaları sırasında ilçe sakinlerinin karşılaşabileceği geçici rahatsızlıktan dolayı özür dileyen Uzunoğlu, “İnşallah güzel bir ekip çalışmasıyla bu işi kısa sürede tamamlayıp, doğal gazı Dörtdivan’a getireceğiz. İnsanlarımız daha uygun fiyatta kaliteli bir enerjiyi kullanmış olacaklar. İlçemize, milletimize ve memleketimize şimdiden hayırlı olsun” şeklinde konuştu.

Doğalgaz firması yetkilisi ise Uzunoğluna söz verdikleri gibi ilçeye doğal gazı 11. ayda bırakacaklarını belirterek, “Bizlere her konuda yardımcı olan Belediye Başkanımıza teşekkür ediyoruz. Kendisini mahcup etmeyeceğiz. İnşallah en kısa sürede Dörtdivan’a doğal gaza kavuşturacağız” diye konuştu.

[adinserter block=”1″]

YORUM GÖNDERYorumlarınızı göndermek için alt kısımdaki formu kullanabilirsiniz.

  • Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.