Bolu HAVA DURUMU
BİZE ULAŞIN info@dortdivanortakoy.com

Dörtdivan Haberleri

Dörtdivan Ortaköy Köyü

23 Nisan Coşkuyla Kutlandı…

- +
23 Nisan Coşkuyla Kutlandı…

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı tüm yurtta olduğu gibi ilçemizde de coşkuyla kutlandı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla ilk tören 09.45’te Hükümet Konağı önünde düzenlendi. İlçe Milli eğitim Müdürü Erdal Bal tarafından Anıt’a çelenk sunumunun ardından Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla Türk Bayrağımız göndere çekildi.

[adinserter block=”1″]

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri Belediye meydanı tören alanında Saat:10.00 da başladı. Etkinliğe; Dörtdivan Kaymakamı Uğur Tutkan , Belediye Başkanı Hasan Uzunoğlu, Garnizon Komutanı Atilla Acerer, Emniyet Müdür V. Mahmut Aydın , İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdal Bal, Daire Amirleri, Öğretmen ve Öğrenciler ile halkın yoğun katılımı oldu.

Törende günün anlam ve önemini belirten konuşmalar ve şiirler okundu. Dörtdivan Şehit Orhan Yalçın Ortaokulu, Çavuşlar İlköğretim Okulu, Yunus Emre İ.H.O.O ve Cumhuriyet İlköğretim Okulu öğrencilerinin hazırlamış oldukları halk oyunları, Şiirler ve Skeç sergilendi. Gösteriler ve Ötül törenin ardından program sona erdi. Öğrencilerin hazırlamış olduğu gösteriler halk tarafından beğenilerek uzun süre alkışlandı. Öğrenciler ve Veliler gönüllerince eğlendi.

Sene boyunca ilçede gerçekleştirilen çeşitli alanlarda ve yarışmalarda birincilik elde eden öğrenci ve öğretmenlere Kaymakam Tutkan tarafından ödülleri verildi. ‘’Afrin’’ konulu şiir, mektup ve kompozisyonda; ilkokullarda Nisanur Altınay, Huri Nur Erdem, Emirhan Yıldız; Ortaokullarda Şule Arslan, Rukiye Yıldız, Melek Çelikyürek; Liselerde ise Damlanur Yıldız ve Hilal Peker birinci oldu. Kitap okuma yarışmasında ise Rabia Çevik, Zeynep Ceren Varol ve Songül Çam derece elde etti. Öğretmenler kategorisinde ise şiir ve kompozisyonda Mehmet Ali Ayer ve Abdullah Kaleli birinci oldu.

Programın sonunda Kaymakam Tutkan, çeşitli faaliyetleri ve emsallerine göre üstün gayretleri dolayısıyla milli eğitim camiası personelini başarı belgesi ile taltif etti.

[adinserter block=”1″]

YORUM GÖNDERYorumlarınızı göndermek için alt kısımdaki formu kullanabilirsiniz.

  • Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.