34°C
Bolu HAVA DURUMU34°C Az Bulutlu
BİZE ULAŞIN info@dortdivanortakoy.com

Dörtdivan Haberleri

Dörtdivan Ortaköy Köyü

Dörtdivan’da 15 Temmuz Coşku ve Özlemle Kutlandı

- +
Dörtdivan’da 15 Temmuz Coşku ve Özlemle Kutlandı

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü münasebetiyle hafta boyunca Cumhurbaşkanlığı himayelerinde ülkenin dört bir yanında olduğu gibi Dörtdivan’da da milletçe büyük bir gururla ve coşkuyla programlar ve etkinlikler yapıldı.

[adinserter block=”1″]

Etkinlikler kapsamında Milli Birlik ve Beraberlik Yürüyüşünün ardından Dörtdivan Çok Programlı Anadolu Lisesinde 15 Temmuz temalı konferans düzenlendi. Kuran’ı Kerim tilaveti, ilahi ve şiir dinletilerinin ardından 15 Temmuz Gazimiz Cemal ERTUĞ, 15 Temmuz Gecesi yaptığı mücadeleyi, hislerini ve anılarını paylaştı. Cuma namazı öncesi Çavuşlar Merkez Camii’nde Mevlid-i Şerif programı icra edildi.

15 Temmuz Pazar günü, Kaymakam Uğur Tutkan, Belediye Başkanı Hasan Uzunoğlu, Jandarma Komutanı Atilla Acarer, Yazı İşleri Müdürü Recep Bıyık ve Emniyet Amir Vekili Nurettin Özkan şehit kabristanları başında dua etti.

15 Temmuz Gecesi çok sayıda vatandaşımızın katılımıyla Hükümet Konağı önünde 15 Temmuz şehitlerimizi anma programı kapsamında Mevlid okutuldu ve yemek ikramında bulunuldu. Yoğun bir katılımın ardından 00.13’te tüm camilerimizde selaların okunmasıyla programlar sona erdi.

Cumhurbaşkanlığı himayelerinde yürütülen programlara ve Vatan Nöbetine devletinin ve milletinin istiklali ve istikbali için yoğun bir katılımla iştirak eden tüm hemşerilerimize teşekkür ederiz.

15 TEMMUZ GAZİLERİMİZİN AİLELERİNİ ZİYARET

15 Temmuz Şehitlerimizi Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Haftası kapsamında ilçemizde ikamet eden 15 Temmuz Gazilerimiz ve aileleri unutulmadı.

Dörtdivan Kaymakamı Uğur Tutkan, Jandarma Komutanı Atilla Acarer, Yazı İşleri Müdürü Recep Bıyık, Emniyet Amir V. Nurettin Özkan ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdiresi Selma Bulut, hain terör örgütü FETÖ’ye karşı 15 Temmuz gecesi geçit vermeyip mücadele eden, yaralanıp gazi olan Dörtdivanlı 15 Temmuz Gazilerimizin ailelerini ziyaret etti.

Dörtdivan Kaymakamı yaptığı açıklamada; “Cenab-ı Hak şehit ve gazilerimizden razı olsun. Bu vesileyle başta 15 Temmuz Gazilerimiz olmak üzere tüm gazilerimize Allah’tan acil şifalar diler; vatan uğruna can veren tüm kahraman şehitlerimizi de rahmet, minnet ve şükranla yad ederiz.”dedi.

[adinserter block=”1”]

DİĞER BAĞLANTILI HABERLER İÇİN TIKLAYINIZ…

Kahraman Hemşehrimiz Halil Yaman’a Ziyaret

YORUM GÖNDERYorumlarınızı göndermek için alt kısımdaki formu kullanabilirsiniz.

  • Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.