14°C
Bolu HAVA DURUMU14°C Parçalı Bulutlu
BİZE ULAŞIN info@dortdivanortakoy.com

Bizden Haberler

Dörtdivan Ortaköy Köyü

Dörtdivanlı Hemşehrimiz Avrupa’dan Seslendi…

- +
Dörtdivanlı Hemşehrimiz Avrupa’dan Seslendi…

Avrupalı Türk Demokratlar Birliği’nin (UETD) Almanya’nın Aşağı Saksonya eyaletindeki Salzgitter kentinde “Birlik, Beraberlik ve Kardeşlik Mitingi” düzenlendi. Afrin’de ki “Zeytin Dalı” operasyonuna desteklerini bildirdikleri miting yaklaşık 10 bin kişilik gurbetçi hemşehrilerimizle doldu taştı…

ŞEHİTLER İÇİN DUA EDİLDİ

Kentin belediye meydanında düzenlen miting, İstiklal Marşı ve Alman Milli Marşı’nın okunmasıyla başladı. Ardından şehitler için saygı duruşunda bulunuldu ve dua edildi.

Ellerinde Türk bayrakları ve ay yıldızlı balonlarla mitinge katılan binlerce kişi “Türk Kürt kardeştir”“Kahrolsun terör”, “YPG/PYD/PKK, DEAŞ ve türevleri terör örgütüdür”yazan dövizler taşıdı.

HEP BİRLİKTE ÖLÜRÜM TÜRKİYEM SÖYLENDİ

Afrin’deki terör örgütü yapılanmasına yönelik olarak düzenlenen Zeytin Dalı Harekatı’nın Türkiye’nin meşru müdafaa hakkı olduğunun vurgulandığı mitingde, “Ölürüm Türkiyem”şarkısı hep bir ağızdan seslendirildi.

UETD Genel Başkanı Zafer Sırakaya, şehitleri anarak başladığı konuşmasında geçmişte soykırıma, savaşlara ve felaketlere maruz kalan insanlara kucak açan Türk milletinin, bugün ise milyonlarca mağdura gönlünü açtığını ifade etti.

Sırakaya, konuşmasında şunları söyledi: “Bugün Türkiye terör örgütlerine karşı amansız bir mücadele vermektedir. Türkiye tüm terör örgütlerine karşı tek başına bir mücadele içindedir. PKK terör örgütü bu güne kadar ülkemde 50 bin insanı katleden bir terör örgütüdür. Suriye savaşı başlayınca 700’den fazla, Afrin operasyonu başladıktan sonra 100’ün üzerinde füze ülkemin değişik yerlerine bu terör örgütü tarafından füze gönderildi. Türkiye sınırında terör örgütü kuranlar Türkiye’nin buna seyirci kalmasını bekliyorlarsa daha çok bekleyecekler.”

DÖRTDİVANLI HEMŞEHRİMİZ AVRUPA’DAN SESLENDİ

Avrupalı Türk Demokratlar Birliği’nin (UETD) üyesi olan, Dörtdivan Ortaköy Köyünden gurbetçi hemşehrimiz Güngör Güneş, “Birlik, Beraberlik ve Kardeşlik” mitingindeki yaklaşık 10 bin kişiye seslenerek Afrin Operasyonundaki Mehmetçiğe desteklerini bildirdi. Coşkulu kalabalığı sözleriyle coşturan Güneş Dörtdivanlı ve Ortaköylü hemşehrilerini gururlandırdı. Güneş’i hemşehrileri sosyal medya hesabından çokça tebrik ve teşekkür yağmuruna tuttu.

 

YORUM GÖNDERYorumlarınızı göndermek için alt kısımdaki formu kullanabilirsiniz.

  • Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.