25°C
Bolu HAVA DURUMU25°C Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
BİZE ULAŞIN info@dortdivanortakoy.com

Dörtdivan Haberleri

Dörtdivan Ortaköy Köyü

Dörtdivan Muhtarlar Derneği’nden Açıklama…

- +
Dörtdivan Muhtarlar Derneği’nden Açıklama…

Geçtiğimiz günlerde Dörtdivan Kaymakamlığı toplantı salonunda, İlçe Kaymakamı Uğur Tutkan başkanlığında bir araya gelen mahalle ve köy muhtarlarının toplantı salonunda yaşanan olumsuz duruma yönelik ortak açıklama yayınladılar.

Dörtdivan’da bulunan 32 mahalle ve köy muhtarını temsilen yapılan açıklamayı aynı şekilde yayınlıyoruz;

Muhtar Köy ve Mahallelerde yürütme işlemlerini yerine getiren, demokrasinin gereği olan seçimle iş başına gelen, yönetimdeki idari yapının oluşmasını sağlayan en küçük yapı taşıdır.  Millet  tarafından seçilmiş olmak, bu dünyada ulaşılabilecek payelerin en büyüklerinden, en yükseklerinden biridir. İster Muhtar olsun,ister Belediye Başkanı, Milletvekili, isterse Cumhurbaşkanı olsun milletin tercihine, teveccühüne, itimadına mazhar olmak gerçekten rütbelerin en büyüğüdür. Halkın tercihiyle, seçimiyle iş başına gelmiş olan muhtar kardeşlerimiz köyünde veya mahallesinde bulunan vatandaşına hizmet gibi önemli bir görevi ifa etmektedir. Cumhurbaşkanımızın da  dediği gibi “BÜYÜK DEVLET OLMA VİZYONU EN BAŞTA YERELDE BAŞLAR.”

Kendisini oluşturduğu sosyal medya hesabı aracılığı ile yaptığı taraflı yandaş haberlerle, Anadolu kültürüne uymayan bel altı hikayelerle, müstehcen fıkraları ve attığı iftiralarla  Dörtdivan’da adaletin kılıcı gibi gösterip ancak hizmet ettiği kişilerin yandaşlığını yapan, bize göre sözde haber sitesinde yayınlanan haber başlığında Kaymakam Muhtarları Topladı yazmaktadır. Cumhurbaşkanımızın muhtarlarla yaptığı toplantılar bile basında Muhtarlar Buluşması olarak adlandırılırken bu şahıs Muhtarları Küçümseyici cümle kullanarak asıl kendi haddini aşmıştır. HABER ODAKLI DEĞİL HEDEF ODAKLI habercilik yaptığını, hedefine koyduğu kişilere iftira atmayı habercilik ve gazetecilik sanan kişi bu haberiyle bunu bir kez daha tescillemiştir.

27 Mart 2018 Tarihinde Kaymakamlık Toplantı Salonunda Kaymakamlık tarafından Muhtarlarımıza bilgilendirme toplantısı yapılmıştır. Kaymakamlıkta muhtarlar ile yapılan toplantı halkımızın refahı, daha iyi, daha kaliteli bir yaşam sürmesi için alınacak kararlar, muhtarlarımızın bu amaç doğrultusunda çalışırken yaşadığı sıkıntılar, köy ve mahallelerinde yapılacak hizmetlerle ilgili talepler  vb.şeklindedir.  YAPILAN TOPLANTI SÖZDE BASININ MAHALLE  DEDİKODUSU YAPACAĞI BİR KONU DEĞİLDİR.  Zat-ı Muhterem kendisi ile olan konuyu ön plana çıkararak Devlet işlerini yine ahlaksızca kullanarak kendi sözde medyasına dedikodu malzemesi yapmıştır.

27 Mart 2018 tarihinde yapılan Toplantıya bu şahıs Gazeteci olduğunu iddia edip katılmak istemiş Muhtar arkadaşlarımız tarafından bu şahsın gazeteci olmadığı,muhtarların toplantısında işi olmadığı  bu nedenle de toplantıya katılamayacağı dile getirilmesine rağmen  toplantıya alınmış fotoğraf çekmesine izin verilip toplantının konu başlıkları söylenip toplantıdan çıkarılmıştır.

Ancak bu şahıs, sözde gazeteci KAYMAKAM MUHTARLARI TOPLADI diye aşağılayıcı bir başlık atarak bir yazı yazmış, yazmış olduğu bu yazıda da  35 yılını köyüne hizmet ederek geçirmiş, bir çok Sivil Toplum örgütünde de başkanlık yaparak Dörtdivan’a hizmet etmiş bir muhtar arkadaşımıza yine haddini aşarak Kaymakam Tosuncuk a haddini bildirdi gibi bir kelime kullanma gafletine düşmüştür.

Dörtdivan Halkının şunu bilmesini isteriz ki toplantıya Katılan Başta Kaymakamımız olmak üzere Hiç kimse bu arkadaşımıza bir kelime veyahut başka bir tavırda bulunmamıştır. Bu şahsın söylediği gibi bir had bildirme olmamıştır. Muhtar arkadaşımıza yapılan bu saygısızlık başta hizmet etmiş olduğu köye daha sonrada 32 Mahalle ve Köy Muhtarına yapılmıştır. Devletimizin gerekli mercilerinin de bu saygısızlığa vereceği bir cevap olduğuna inancımız tam olup Kamuoyuna duyurulur.

DÖRTDİVAN MUHTARLAR DERNEĞİ

Kaynak:korogluhaber.com

YORUM GÖNDERYorumlarınızı göndermek için alt kısımdaki formu kullanabilirsiniz.

  • Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.