24°C
Bolu HAVA DURUMU24°C Parçalı Bulutlu
BİZE ULAŞIN info@dortdivanortakoy.com

Dörtdivan Haberleri

Dörtdivan Ortaköy Köyü

Dörtdivan Kaymakamı Muhtarlarla Buluştu

- +
Dörtdivan Kaymakamı Muhtarlarla Buluştu

Dörtdivan Kaymakam Uğur Tutkan, Kaymakamlık toplantı salonunda Köy ve Mahalle Muhtarlarıyla buluştu.

Kaymakam Uğur Tutkan‘ın başkanlığında saat 15:00’da gerçekleştirilen toplantıya, köy ve mahalle muhtarlarının yanı sıra,  İlçe Jandarma Komutanı Atilla Acarer, İlçe Emniyet Amir Vekili Mahmut Aydın, İlçe Yazı İşleri Müdürü Recep Bıyık ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdal Bal da katıldı.

Toplantıda ilk olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan himayesinde ülke genelinde başlatılan okuma yazma seferberliği ele alındı. Yürütülen kurslar hakkında Milli Eğitim Müdürü Erdal Bal ve Halk Eğitim Merkez Müdürü Erol Yücel tarafından bilgi verildi.

KÖYDES kapsamında geçen yıla oranla verilen desteğin ciddi oranda arttığı ve Dörtdivan’a ayrılan ödeneğin bu yıl 1.121.114 TL.’lik bir kaynağın ilçemize tahsis edildiğinin bilgisi verildi.

Ardından muhtarların yazışmalarıyla ilgili yaşadıkları sıkıntılar görüşüldü. OHAL döneminde köylerde yaşanan sıkıntıların da görüşüldüğü toplantıda tek tek muhtarların köyler ve mahalleleri ile ilgili çözüm bekleyen sorunları dinlendi.

Toplantıda aynı zamanda İçişleri Bakanlığı tarafından hazırlanıp ilçemize gönderilen Muhtar Kimlik Kartları da muhtarlarımıza teslim edildi.

 

YORUM GÖNDERYorumlarınızı göndermek için alt kısımdaki formu kullanabilirsiniz.

  • Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.