26°C
Bolu HAVA DURUMU26°C Az Bulutlu
BİZE ULAŞIN info@dortdivanortakoy.com

Dörtdivan Haberleri

Dörtdivan Ortaköy Köyü

“Dörtdivan Hızla Eriyor”

- +
“Dörtdivan Hızla Eriyor”

Bir grup sosyal medya kullanıcısı Dörtdivan için seferberlik başlattı. “Dörtdivan Köroğlunun Diyarı” sayfası adı altında birleşen Dörtdivanlılar resmi kurum ve kuruluşlara ve Dörtdivanlı hemşehrilerine çağrıda bulundular.

Dörtdivan Köroğlunun Diyarı sayfasından açıklamada bulunan grup facebook’tan açıklama yayınladılar. Açıklamada Dörtdivan için sorumluluk sahibi kişilerin görevlerini yapmasını ve birlik içinde hareket edilmesi gerektiğinin altı çizldi. Facebook’ta yayınlanan metini sizlerle paylaşıyoruz;

DÖRTİVAN KAYMAKAMLIĞI ve DÖRTDİVAN BELEDİYESİ’nin DİKKATİNE !!!

HEMŞEHRİLERİMİZİN BU İSTEKLERİNİ YERİNE GETİRMEK SİZLERİN GÖREVİDİR.
BU KONUDA AÇIKLAMA YAPMANIZI BEKLİYORUZ…

TÜM HEMŞEHRİLERİMİZİN BU METİNİ YETKİLİLERİN GÖRMESİ ADINA PAYLAŞMASI GEREKMEKTEDİR.

1- İlçemiz her geçen gün eriyip gitmektedir. Bunun için gerekli siyasi, ekonomik, sosyal ve kültürel önlemler alınmalıdır.

2- Turizm kültürü geliştirilmelidir. İlçemizde yerli ve yabancı turistlerin kalabileceği bir yer yok. Bunun için pansiyon apart tarzı konaklama yeri yapılmalı ve ayarlanmalıdır.

3- Halkımız, özellikle merkez mahallerde ki turizm ve sosyo-kültürel alanda bilinçlendirilmelidir. Kendi memleketlisine bile düşman gözüyle bakan hemşehrimiz Dörtdivan’a veya kendisine hiçbir maddi ve manevi kazanç elde ettirmeyecektir.

4- Dörtdivan’a vaatler veren, seçilmiş kişiler herşeyden önce vaatlerini yerine getirmeli ve memleketimizden göç etmiş öz insanımızın gelmesi için, iş sahaları açtırmalı ve bu konuda teşvik vermelidir. Dörtdivan’ın tek çıkar yolu budur. Her gün eriyoruz.

5- Kartalkaya yolu ve Köroğlu Dağları turizmi, zamanında kaynak suyumuzu kaptırdığımız Kıbrıscık ilçesine ve Bolu merkez yönetimine peşkeş çekilmemelidir. Köroğlu zirvesine ve Kartalkaya’ya gitmek isteyenlerin geçiş güzergahını tamamıyla Dörtdivan ilçemize yönlendirmemiz gerekmektedir.
Ayrıca bizim Köroğlu Bölgesiyle birlikte, Yongalı Bölgesinin de incelenmesi ve o bölgemizinde doğa turizmine açılması sağlanmalıdır.

6- Tarihi çarşı arastanın tadilat, bakım ve restore edilmesi gerekmektedir. Bu ilçemizin köy görüntüsünü bir nebze değiştirecektir.

7- Belediyenin Altındağ Belediyesi adına topladığı eski tarım aletleri, tarihi eşya ve eserlerin Altındağ İlçesinde değil Dörtdivan ilçemizde tarihi bir konak veya müzede gösterime açılması gerekmektedir. Siyasilerin bir öteki dönemlerini kurtarmaları adına Dörtdivan’ın tarihi heba edilemez. Veysel Tiryaki’nin katkısı ilçemize çok olmuştur ancak Dörtdivan herkesten ve herşeyden daha önemlidir. Veysel Tiryaki başkanlığı birgün bırakınca ne olacak diye düşünmeli buna göre karar verilmelidir. Binbir emekle gurbetçilerimiz tarafından alınan İtfaiye Aracı restore edilip, Dörtdivan Belediyesinin önünde veya daha uygun bir yerde gösterime açılabilirdi. Bunun vebalini kim verecek .! Ayrıca Köroğlu Konağı yapılmalı ziyarete açılmalıdır. Kaymakamlık ve Belediye bünyesinde desteklenmelidir.

8- Yöresel yemeklerimizin ve hediyelik eşyalarımızın satıldığı alanlar yapılmalıdır. Hemşehrimiz bile gurbete götürecek bir köy ekmeğini dahi bulamamaktadır.

9- Lokantalarımıza çeki düzen verilmelidir. Tarihi meşhur yemeklerimizin yapıldığı ve yerli-yabancı konuk ağırlayabileceğimiz mekanlar yapılmalı veya var olanlar yenilenmelidir.

10- Dörtdivan için elini taşın altına koyan herkes desteklenmelidir. Dörtdivan ilçemiz birilerinin koltuk davasına ve birilerinin çıkar ilişkilerine feda edilemez.

***Bu yukarıda saydığımız 10 madde hakkında bir gelişme sağlanamaması durumunda Cumhurbaşkanlığı(CİMER) ve Başbakanlık(BİMER) vatandaş şikayet hatlarına bildireceğimizi kamuoyuna bildiririz.

DÖRTDİVAN İÇİN EL – ELE !!!

DÖRTDİVAN – KÖROĞLUNUN DİYARI SAYFASI

DÖRTİVAN KAYMAKAMLIĞI ve DÖRTDİVAN BELEDİYESİ'nin DİKKATİNE !!!HEMŞEHRİLERİMİZİN BU İSTEKLERİNİ YERİNE GETİRMEK SİZLER…

Dörtdivan – Köroğlunun Diyarı paylaştı: 3 Ocak 2018 Çarşamba

YORUM GÖNDERYorumlarınızı göndermek için alt kısımdaki formu kullanabilirsiniz.

  • Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.