20°C
Bolu HAVA DURUMU20°C Mevzi Sağanak
BİZE ULAŞIN info@dortdivanortakoy.com

Dörtdivan Haberleri

Dörtdivan Ortaköy Köyü

“Diş Ameliyatları Artık Bolu’da Yapılabilecek…

- +
“Diş Ameliyatları Artık Bolu’da Yapılabilecek…

Bolu AİBÜ Diş Hekimliği Fakültesi ile İzzet Baysal Devlet Hastanesi arasında genel anestezi ile hasta tedavisine yönelik protokol imzalandı. Protokol gereği engelli hastalar, küçük çocuklar ve büyük çaplı cerrahi operasyonlar İzzet Baysal Devlet Hastanesinde, Diş Hekimliği Fakültesinden gelecek uzman ekiple birlikte yapılacak.

AİBÜ Diş Hekimliği Fakültesi ile İzzet Baysal Devlet Hastanesi arasında genel anestezi ile hasta tedavisine yönelik protokol imzalandı. Protokol gereği engelli hastalar, küçük çocuklar ve büyük çaplı cerrahi operasyonlar İzzet Baysal Devlet Hastanesi’nde, Diş Hekimliği Fakültesi’nden gelecek uzman ekiple birlikte yapılacak.
Protokole göre, diş tedavilerinde genel anestezi uygulamasının zorunlu olduğu zihinsel veya tedaviyi olumsuz etkileyebilecek bedensel engeli olan hastalarda, tedavi için ikna edilemeyen küçük yaştaki çocuklarda, korku ve endişe duyan hastalar ile daha büyük ağız, diş ve çene cerrahisi operasyonları, İzzet Baysal Devlet Hastanesi’nde, Diş Hekimliği Fakültesi’nden gelecek uzman ekiple birlikte yapılacak. Böylece, tedavi sürecinde genel anestezi uygulanması gerekli olan hastalar, Bolu ilimiz dışında yer alan diğer büyük şehirlerdeki Devlet Hastanelerine veya Üniversitelere gitmek zorunda kalmayacak.

Protokol metni, Rektörlük Toplantı Salonu’nda düzenlenen törende, AİBÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Alişarlı, Bolu İl Sağlık Müdürü Yrd. Doç. Dr. Muhammed Emin Demirkol, Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hasan Oruçoğlu ve İzzet Baysal Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Mustafa Gürdal tarafından imzalandı.
Protokol kapsamında, Diş Hekimliği Fakültesi’nin hizmet sunumunda ihtiyaç duyduğu radyolojik görüntüleme (MR-BT-Ultrasonografi) ve raporlama, anestezi, hemşirelik hizmetleri, tıbbi bakım, yatak ve bileşenleri, yemek ve çamaşır hizmetleri, temizlik hizmeti, tıbbi malzeme, ilaç ve patolojik tetkik laboratuvar hizmetleri, bedeli ödenmek koşuluyla İzzet Baysal Devlet Hastanesi tarafından karşılanacak.

Kaynak Haber: dörtdivandünyası

 

YORUM GÖNDERYorumlarınızı göndermek için alt kısımdaki formu kullanabilirsiniz.

  • Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.