24°C
Bolu HAVA DURUMU24°C Parçalı Bulutlu
BİZE ULAŞIN info@dortdivanortakoy.com

Dörtdivan Haberleri

Dörtdivan Ortaköy Köyü

Bolu’nun İzzet Babasını Rahmetle Anıyoruz

- +
Bolu’nun İzzet Babasını Rahmetle Anıyoruz

Bolu’da kurduğu vakıfla pek çok yatırım yapan hayırsever İşadamı İzzet Baysal vefatının 18. Yılında mezarı başında düzenlenen törenle anılacak. Bolu’ya ve ilçelerine yapmış olduğu hayır hizmetlerinden dolayı Bolu halkının “İZZET BABASI” olan İzzet Baysal yediden yetmişe tüm kesimlerin takdirini kazanmış bir hizmet adamıydı.

Her yıl Bolu’nun manevi babası büyük hayırsever İzzet Baysal için anma ve şükran günleri programı düzenleniyor. Bolulular manevi babalarını unutmadıklarını göstererek yâd edecekler.

Bolu’ya sayısız eser kazandıran İzzet Baysal Vakfının kurucusu, Bolu’nun mimarı büyük hayırsever İzzet Baysal’ın vefatının 18. Yılı nedeniyle başta anıt mezar olmak üzere, Abant İzzet Baysal Üniversitesinde anma töreni düzenlenecek.

Anma töreni 5 Mart 2018 Pazartesi günü saat 14.00’da Anıt Mezarda başlayacak. Buradaki törende, AİBÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Alişarlı, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz ve Bolu Valisi Aydın Baruş’un konuşmalarının ardından, Bolu Müftüsü Orhan Genç tarafından hatim duası yapılacak.

İzzet Baysal’ı anma törenleri anıt mezar programının ardından, Abant İzzet Baysal Üniversitesi Tıp Fakültesi Morfoloji Binası Konferans salonunda devam edecek. Buradaki tören, İzzet Baysal Vakfı Genel Sekreteri Mustafa Yaman tarafından İzzet Baysal Vakfı Sunumu ile başlayacak. Törende, “Yöneticilerin Dilinden İzzet Baysal” adlı kısa film gösterimi de yapılacak. Salon programı, İzzet Baysal Vakfı tarafından Uluslararası yayın yapan öğretim elemanlarına verilecek ödüllerin takdiminin ardından ikramla sona erecek.

İzzet Baysal’ı anma törenlerine katılmak isteyen vatandaşlar için 5 Mart 2018 Pazartesi günü saat 13.00’te Belediye Meydanı, Anıt Park, Meslek Yüksekokulu ve Kalıcı Konutlar Camii önünden kampüse araç kaldırılacak. Hava muhalefeti olduğu takdirde, Anıt Mezarda sadece dua edildikten sonra salon programına geçilecek.

Kaynak:boludabolu.com

YORUM GÖNDERYorumlarınızı göndermek için alt kısımdaki formu kullanabilirsiniz.

  • Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.