11°C
Bolu HAVA DURUMU11°C Hafif Sağanak Yağışlı
BİZE ULAŞIN info@dortdivanortakoy.com

Dörtdivan Haberleri

Dörtdivan Ortaköy Köyü

Bolu Valisi Baruş; İftar’a Katıldı…

- +
Bolu Valisi Baruş; İftar’a Katıldı…

Bolu Valisi Aydın Baruş Ramazan Ayı’nda gerçekleştirdiği ilçe ziyaretlerine Dörtdivan ilçesi ile devam etti. Dörtdivan ilçesinde Vali Baruş, Şehitlerimizin aileleri, gazilerimiz, öksüz ve yetim çocuklarla da bir araya geldi.

 

Yeniçağa Kaymakamı ve Dörtdivan Kaymakam Vekili Mehmet Naim Akgül, Dörtdivan Belediye Başkanı Hasan Uzunoğlu ile birlikte Şehitlerimizin aileleri,  gazilerimiz, öksüz-yetim çocuklar  ve ailelerinin katıldığı iftar öncesi bütün masaları tek tek gezen Vali Baruş, aileler ve çocuklar ile sohbet etti ve taleplerini dinledi.

 “RAMAZAN AYI’NIN BEREKETİ BU SOFRALARDAN GELİYOR”

Şehitlerimizin aileleri,  gazilerimiz, öksüz ve yetim çocuklar ile birlikte iftarını açan Vali Baruş, burada yaptığı konuşmada, “İlin Valisi olarak, Kaymakamları olarak şehit ailelerimizle, gazilerimizle, yetimlerimiz ve öksüzlerimizle aynı sofrayı paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz. Çünkü Ramazan Ayı’nın bereketi bu sofralardan geliyor. Yoksa maddi imkanı olanlar istediği şekilde iftar yapıp garibanları yoksulları göz ardı ederlerse, onların yalnız başına kalmalarına imkan verirlerse Ramazan Ayı’nın gerektiği gibi idrakine varamamış oluruz. Onun için biz de bunu gözetmeye çalışıyoruz ve devletimizin her zaman sizlerin yanında olduğunu hissettirmeye çalışıyoruz. Ne olur bu arada kusurumuz olursa bağışlayın. Bizler sizlere hem şehit ailelerimiz olarak gazilerimiz olarak çok değer veriyoruz. Hem de devletimizin her zaman yetimlerimizin öksüzlerimizin yanında olmasına özen gösteriyoruz. Çok şükür bugün devletimizin her türlü imkanı var. Şehit ailelerimize, gazilerimize sahip çıkmada, evlatlarını iş sahibi yapmada, hem de yetimlere öksüzlere yardım etmede bugün Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüklerimizin, Sosyal Yardımlaşma Vakıflarımızın imkanları onların yanında. Yetim ve öksüzlerimizin hem eğitim hayatlarında onlara yardımcı olma hem de anne-babalarına hayırlı birer evlat olarak yetişmelerini sağlamak için her türlü yardımı yapıyoruz. Görevli elemanlarımız sizleri ziyaret ediyor, sıkıntılarınızı o görevlilerimize mutlaka iletin. Bir de biz vazifelerimizi unuttuğumuz zaman bizlere bu vazifeyi lütfen hatırlatın. Yoksa biz bu işi layıkıyla yapmamış oluruz, yarın Cenabı Hakkın huzurunda da mahcup oluruz. Sizlerden bu konuda yardım bekliyoruz. Ben yeniden Ramazan Ayı’nızı tebrik ediyorum. Allah hayırlısıyla bayrama varmamızı da nasip etsin” dedi.

Vali Baruş, iftar programında yemeğe katılan çocuklara da çeşitli hediyeler verdi.

 

YORUM GÖNDERYorumlarınızı göndermek için alt kısımdaki formu kullanabilirsiniz.

  • Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.