11°C
Bolu HAVA DURUMU11°C Hafif Sağanak Yağışlı
BİZE ULAŞIN info@dortdivanortakoy.com

Dörtdivan Haberleri

Dörtdivan Ortaköy Köyü

İşte Bolu Milletvekilleri

- +
İşte Bolu Milletvekilleri

Bolu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile devam dedi. 222 bin 450 seçmenin 195 bin 900’ü sandık başına giderken, resmi olmayan sonuçlara göre; Cumhurbaşkanlığı seçiminde Recep Tayyip Erdoğan %65.9 oy aldı. Muharrem İnce %23.3, Meral Akşener de %8,5’de kaldı.

Milletvekilliği seçiminde ise; Cumhur İttifakı %67 oy aldı. Bunun %52’si AK Parti, %14,9’u MHP hanesine yazdı. Millet İttifakı ise Milletvekilliği seçiminde %30,4 oy aldı. Bunun %20.3’ünü CHP, %8,5’ini İYİ Parti, %1,5’ini ise SP aldı.

AK Parti bütün ilçelerde oy kaybına uğrasa da birinci parti olarak bir başarıya daha imza attı. Gerede ve Dörtdivan ilçelerinde milletvekili tepki oylarının görüldüğü seçimde Cumhurbaşkanı Erdoğan’a güven artarak sonuçlarda kendini gösterdi. İl Başkanlığında sonuçların belli olmasıyla büyük coşku yaşanırken, AK Parti sevdalıları sokaklara döküldü. Bayraklarla coşkulu kutlamalar yapıldı.

Seçimi kazanan Ak Parti saat: 21.00’de kutlamalara başladı. Konvoylarla yola çıkan Ak Partililer, Bolu Belediye Meydanını da doldurarak Ak Parti seçim müzikleriyle coştular. Tüm Ak Partililer Belediye Meydanında kurulan platforma çıkarak birlik ve beraberlik mesajları verdiler.

“ALLAH SİZE HİZMETTE LAYIK OLMAYI NASİP ETSİN”

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz Yaptığı konuşmada Bolu halkına teşekkür ederek, “24 Haziran’da millet iradesini ortaya koymuş ve Recep Tayyip Erdoğan’ı yeniden Başkan olarak seçmiştir. Size hizmet etmek için bundan sonra daha çok çalışacağız. Allah size hizmette layık olmayı nasip etsin. Hepinize teşekkür ediyorum. Gazamıza mübarek olsun.  Allah yar ve yardımcımız olsun” dedi.

“GAZAMIZ MÜBAREK OLSUN”

Yeniden Milletvekili olarak Meclis’e giden Fehmi Küpçü de “Köroğlu’nun torunları, aziz Bolu ayakta. Gazamız mübarek olsun. Belki yoruldunuz ama hiç eğilmediniz. Bu millet hiç eğilmedi. Bu coğrafyanın evladı, Anadolu coğrafyasını yağız delikanlısı Recep Tayyip Erdoğan sadece milletimin önünde eğilirim dedi. Bizlere sadece rabbimiz ve milletimiz önünde başımızı eğdiren kadim milletimize teşekkür ederiz. Dik duran Anadolu’nun yağız delikanlılarına teşekkür ederiz” diyerek Bolu halkına hitap etti.

“SÖZÜMÜZ VAR REİS SENİ BAŞKAN YAPACAĞIZ”

Bolu’nun kadın milletvekili olarak TBMM’ye giden Arzu Aydın konuşmasına “Yeniden dirilişin tarihini yazacağız. Sözümüz var reis seni başkan yapacağız” sözleriyle başladı. Arzu Aydın konuşmasında “Biz bu sözü çok önce vermiştik. Sözümüzü tutmamızı nasip eden rabbime şükür olsun. Bazen zordur konuşmak. Söyleyecek çok şey var ama kelimeler kifayetsizdir. Biz inanmıştık. Biz her karanlığın sabahı olacağına inanmış ve sabrın sonu selamettir demiştik. Sabrımızın sonunu selamete erdiren rabbime şükürler olsun” dedi.

MHPNİN OYLARIN DA BÜYÜK ARTIŞ

Tanju Özcan ve Fehmi Küpçü daha önce ikişer dönem milletvekilliği yaparken, Arzu Aydın ilk kez meclise girdi. Seçim sonuçlarına göre AK Parti ve CHP’nin 1 Kasım 2015 seçimlerine göre oy oranlarının düştüğü gözlenirken, milletvekili çıkaramamasına rağmen MHP’nin oy oranının yükselmiş olması dikkat çekti. 1 Kasım seçimlerine göre CHP’nin almış olduğu oylarının bir bölümünün İYİ Parti’ye, AK Parti’nin oylarının da MHP’ye kaydığı gözlemlendi. Sonuçlara göre Bolu’yu mecliste temsil edecek olan 3 milletvekilinin de avukat olması dikkat çekti.

MİLLETVEKİLLERİMİZİ TANIYALIM

ARZU AYDIN

09.01.1969 tarihinde Bolu’da doğdu. İlk, Orta ve Lise eğitimini Bolu’da aldıktan sonra İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bitirdi. Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nde 1993-2002 yılları arasında Öğretim Görevlisi olarak çalıştı. 2002 yılından itibaren serbest avukat olarak çalışmaya başladı. 2011 yılında AK Parti İl Yönetim Kurulu Üyeliği ve Tanıtım ve Medyadan Sorumlu İl Başkan Yardımcılığı görevinde bulundu. 2014 yılında yapılan yerel seçimlerde Bolu Belediye Meclis Üyesi olarak görev aldı. Bu görevinden milletvekili aday adayı olmak için 2018 yılında istifa etti. 2012 yılında yapılan Kadın Kolları İl Kongresiyle Kadın Kolları Bolu İl Başkanı olarak göreve geldi. 2015 yılında ve 2018 yılında yapılan olağan Kadın Kolları İl Kongrelerinde yeniden Kadın Kolları İl Başkanı oldu.

FEHMİ KÜPÇÜ

Fehmi Küpçü, 22 Haziran 1974’te Bolu Gerede’de doğdu. Babasının adı İbrahim, annesinin adı Fatma’dır. Orta ve Lise tahsilini Gerede İmam Hatip Lisesinde tamamladı. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi. Serbest avukat olarak çalıştı. Ak Parti Kurucu Gençlik Kolları Başkanlığı, yönetim kurulu üyeliği ve ilçe başkanlığı görevlerinde bulundu. 2 dönemdir AK Parti’nin Bolu Milletvekili olarak görev yaptı. Adalet Komisyonu ve Meclis Başkanlık Divanı Katip Üyeliği görevinde bulundu. Orta düzeyde Arapça ve İngilizce bilen Küpçü, evli ve 2 çocuk babasıdır.

TANJU ÖZCAN

Tanju Özcan, 12 Aralık 1973 tarihinde Bolu’da dünyaya geldi. Lise mezuniyetinin ardından Ankara Üniversitesi’nde eğitimini sürdüren Özcan, Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. Lisans eğitimini tamamladıktan sonra bir süre serbest avukat olarak çalıştı.  Milletvekili olarak meclise girmeden önce Belediye Meclis Üyeliği yapan Özcan, aynı zamanda Boluspor’da yönetici olarak görev aldı. İlk defa 2011 senesinde CHP’den Bolu Milletvekili olarak meclise girdi. 2015 senesinde tekrar CHP’den Bolu Milletvekili olarak meclise giren Özcan, 24’üncü Dönem Başkanlık Divanı Kâtip Üyesidir. İngilizce ve Almanca bilen Özcan, evli ve bir çocuk babasıdır.

Haber: Mehmet Ali Atalay

Kaynak: Bolu Ekspress

Kaynak: Özgür Bolu

 

YORUM GÖNDERYorumlarınızı göndermek için alt kısımdaki formu kullanabilirsiniz.

  • Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.